كيفيت و قيمت خدمات مهمترين شاخصه اجراي طرح جابجايي شماره تلفن همراه است

مجيد صدري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طرح ترابرد پذيري تلفن هاي همراه كه از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي(رگولاتوري) مطرح شده، طرح بسيار مهم و خوبي براي سه اپراتور فعلي كشور است تا از آن نهايت بهره را ببرند.
ترابرد پذيري تلفن همراه امكان تعويض اپراتور بدون تغيير شماره را براي مشتركان فراهم مي كند.
وي كيفيت و قيمت را مهمترين شاخصه طرح ترابرد پذيري دانست كه به شهروندان اين امكان را خواهد داد تا از بهترين خدمت و با مناسب ترين قيمت استفاده كنند.
صدري طرح جابجايي شماره تلفن همراه بدون نياز به تغيير اپراتور را براي مردم بسيار سودمند عنوان كرد و گفت: بدين ترتيب مردم مي توانند از هر اپراتور كه بهتر خدمات مي دهد، خدمت مورد نياز خود را دريافت كنند.
مديرعامل اپراتور سوم كشور از آمادگي اين اپراتور براي اتصال به اين طرح ملي خبر داد و گفت: اقدام هاي لازم انجام شده است و هر زمان رگولاتوري شروع طرح را اعلام كند اتصال ما برقرار خواهد شد.
وي فضاي تازه اي كه در روابط خارجي ايران گشوده شده است را بسيار مثبت ارزيابي كرد و ادامه داد: مذاكره هاي خوبي با برخي شركت هاي خارجي براي همكاري مشترك انجام شده است كه نتيجه رسيدن آنها به اطلاع مردم خواهد رسيد.
صدري از ورود اپراتورهاي مجازي تلفن همراه به فضاي ارتباطي كشور استقبال كرد و از انجام مذاكره با تعدادي از آنها خبر داد و گفت: ورود اين نوع اپراتورها فرصت خوب براي اپراتورهاي با مشتركان كمتر است تا خود را ارتقا دهند.
مديرعامل اپراتورسوم كشور وجود سيم كارت هاي بي هويت را در اين اپراتور رد كرد و يادآورشد: سيم كارت هاي اختصاصي به افراد تنها در صورت ارائه مدارك شناسايي معتبر و احراز هويت فعال مي شود.
صدري به طراحي سامانه احراز هويت صاحبان سيم كارت از سوي سازمان رگولاتوري اشاره كرد و گفت: اپراتور سوم به اين سامانه وصل است و همه سيم كارت هاي آن ثبت در سامانه مذكور خواهند شد.
وي از فراهم شدن امكان برقراري رومينگ بين الملل (جابجايي) اين اپراتور با 104 اپراتور در 68 كشور خارجي خبر داد و گفـت:امكان جابجايي داده علاوه بر صدا در اين رومينگ فراهم شده است.
وي افزود: مردم مي توانند با قيمت هاي مناسبي كه براي اين خدمت در نظر گرفته شده است از آن براي ارسال اطلاعات خود علاوه بر صدا استفاده كنند.
مدير اين اپراتور تلفن همراه كشور از طراحي برنامه اي ويژه در اين خدمت براي ايام برگزاري حج خبر داد و گفت: ايام حج مردم خواهند توانست با هزينه اي مناسب با هموطنان خود در داخل كشور در ارتباط بوده و هر نوع داده اي را براي يك ديگر ارسال كنند.
صدري خاطرنشان كرد: در اربعين حسيني امسال نيز اين خدمت تازه فضاي خوبي را در اختيار مردم ايران قرار خواهد داد تا براي ارسال تصاوير و ويدئو ها از آن بهره گيرند.
وي گفت: تلاش مي شود امسال بيشتر در سرويس هاي ارزش افزوده و توليد محتوا عمل شود.
پيش از اين محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اعلام كرده بود اجراي طرح ترابردپذيري شماره تلفن همراه و گسترش پوشش 3G و 4Gدر تمام شهرها دو اقدام مهم اين وزارتخانه در سال جاري خواهد بود.
اقتصام**2078**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كيفيت و قيمت خدمات مهمترين شاخصه اجراي طرح جابجايي شماره تلفن همراه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X