بلوار تازه تاسيس ملاصدرا دزفول در دو راهي بودن يا نبودن

به گزارش ايرنا كيلومتر 633 آزاد راه خليج فارس، امتداد آزاد راه تهران به قم كه تهران را به بندر امام خميني(ره) در خوزستان وصل مي كند در 2 ماه گذشته شاهد 2 تصادف مرگ بار و از دست دادن جان سه تن بود.
كمتر از 2 ماه از افتتاح بلوار ملاصدرا دزفول با حضور معاون عمراني استاندار خوزستان بيشتر نمي گذرد كه تكميل نشدن گره هندسي محل اتصال اين بلوار به آزادراه خليج فارس و وقوع 2 حادثه مرگ بار سبب شد تا شواري ترافيك دزفول مسدود كردن اين بلوار را مورد بررسي قرار دهد.
بلواري كه شهرداري دزفول براي ساخت آن بالغ بر 160 ميليارد ريال هزينه كرده و حالا به يكي از تقاطع هاي حادثه خيز دزفول تبديل شده است.
معاون عمراني و برنامه ريزي فرمانداري ويژه دزفول عصر دوشنبه در جلسه شوراي ترافيك اين شهرستان با تقدير از توجه شهردار دزفول در تعريض و اصلاح معابر عمومي اين شهر گفت: شهرداري براي احداث بلوار ملاصدرا دهها ميليارد ريال هزينه كرده است ولي اگر اين پروژه تكميل نشود و در اين تقاطع حادثه مرگ بار ديگري روي دهد تمام شهرستان زير سوال مي رود.
عبدالحسين پورركني با بيان اينكه بستن بلوار ملاصدرا ساده ترين كار است، با اشاره به هزينه بالاي ساخت اين بلوار اظهار كرد: با توجه هزينه ناچيز پيش بيني شده براي تكميل هندسي نقطه اتصال بلوار به آزادراه نسبت به هزينه ساخت اين بلوار، همكاري شهرداري و اداره راه و شهرسازي دزفول براي گره گشاي اين مشكل ضروري است.
فرمانده پليس راه انديمشك -خرم آباد نيز در اين جلسه با بيان اينكه براي حل اين معضل دو راه كار بلند مدت و كوتاه مدت وجود دارد با اشاره به تعهدهاي شهرداري دزفول براي اصلاح دسترسي بلوار ملاصدرا به آزاد راه گفت: نصب پليس مجازي، تقويت روشنايي نقطه اتصال بلوار به آزاد راه، نصب سرعت گير و تعريض پنج متر از كنار گذرهاي دسترسي به آزاد راه تعهد شهرداري دزفول براي اصلاح مسير دسترسي به آزار راه است.
سرهنگ سيدگودرز نوربخش با اشاره به دستور دادستان دزفول براي مسدود كردن بلوار تا اصلاح هندسي مورد تاييد پليس راه افزود: به دستور دادستان دزفول اگر طرح اصلاحي اجرا نشود و شهرداري و يا اداراه راه زير بار تامين اعتبار و اصلاح اين تقاطع نرود، بلوار تا اصلاح هندسي مورد تاييد پليس راه مسدود مي شود.
وي طرح بلوار ملاصدرا را فراتر از استانداردها خواند و از شهرداري خواست تا با اصلاح نقطه اتصال بلوار به آزادراه، كار قابل تقدير خود را تكميل كند.
سرپرست حمل و نقل و ترافيك شهرداري دزفول نيز در اين جلسه با تاكيد بر اجرايي شدن 80 درصد تعهدات شهرداري دزفول براي اصلاح مسير دسترسي بلوار ملاصدرا به آزاد راه خواستار مشاركت اداراه راه و شهرسازي براي اصلاح بخشي هاي باقي مانده اتصال ملاصدرا به آزادراه شد.
محمد محمدي پناه ادامه داد: اگر دوربرگردان هاي دسترسي آزاد راه به بلوار ملاصدرا حذف شود عملا بلوار ملاصدرا بي استفاده مي ماند.
وي افزود: كارهاي عمراني شهرداري در محدوده بزرگراه منع قانوني دارد و شهرداري نمي تواند اقدام به احداث دوربرگردان و كنارگذر در بزرگ راه نمايد.
معاونت راه اداره راه و شهرسازي دزفول نيز در اين جلسه با غيرقانوني خواندن اتصال بلوار ملاصدرا به آزادراه گفت: احداث بلوار ملاصدرا مصوبه شوراي ترافيك دزفول را ندارد و بايد شهرداري هزينه هاي اصلاح هندسي اتصال تقاطع بلوار ملاصدرا به آزادراه را پرداخت كند.
محمدرضا جعفرزاده خادم ادامه داد: اداره راه و شهرسازي دزفول نيازي به اتصال اين بلوار به آزادراه نداشته ضمن اينكه احداث دوربرگردان استاندارد نياز به مجوز و نقشه برداري كارشناسان اداره كل راه و شهرسازي خوزستان دارد.
رئيس شوراي شهر دزفول نيز در اين جلسه با بيان اينكه وقتي كاري با تعارف انجام شود، نتيجه آن ايجاد حادثه و دعوت به ادامه كار اشتباه است گفت: شوراي شهر دزفول براي احداث اين بلوار هيچ اعتباري در نظر نگرفته بود و از روز نخست مخالفت هاي جدي در شوراي شهر براي ساخت اين بلوار وجود داشت.
ايرج نادبي با تاكيد بر اينكه بايد كار مردم در چهارچوب ضوابط حل شود ادامه داد: بخشي از تقصير متوجه اداره راه و شهرسازي است چرا كه وقتي يك دستگاه دولتي اقدام به عمليات عمراني در محدوده حريم كاري آن مي كند بايد به سرعت واكنش نشان داده و موضوع را به فرمانداري اطلاع دهد.
وي با بيان اينكه پروژه بلوار ملاصدرا براي شوراي شهر دزفول تمام شده است تامين هزينه اصلاح هندسي نقطه اتصال اين بلوار به آزادراه را به معناي حذف اعتبار پروژه عمراني مصوب شوراي شهر در بودجه امسال خواند و گفت: براي حل موقتي اين گره ترافيكي تا گرفتن مجوز دوربرگردان و اعلام نظر كارشناسان اداراه كل راه، شوراي شهر موافقت لازم براي پرداخت هزينه جا به جايي گاردريل ها را به شهرداري مي دهد.
سرگرد ايرج كرد عليوند رئيس پليس راهنمايي و رانندگي دزفول نيز در اين جلسه، بلوار ملاصدرا را داراي بالاترين استانداردها اعلام كرد و گفت: بلوار ملاصدرا يك شريان اصلي است كه از آزاد راه منشعب شده است و طبق قانون اتصال شريان اصلي به بزرگراه به عهده شهرداري نيست و اداراه راه و شهرسازي موظف به انجام آن است.
در اين جلسه چهار ساعته چندين بار مسدود كردن بلوار ملاصدرا تا اصلاح كامل گره هندسي اتصال به آزادراه مطرح شد و در نهايت يك هفته مهلت به شهرداري و اداره راه و شهرسازي دزفول براي جلب نظر پليس راه و اعمال اصلاح هندسي اين تقاطع داده شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا پس از اين جلسه تعدادي از اعضاي شوراي ترافيك دزفول در محل تقاطع بلوار ملاصدرا به آزادراه حضور يافته و شهرداري و اداراه راه و شهرسازي اقدام هاي مورد انتظار پليس راه براي اصلاح اين تقاطع را به عهده گرفتند.
اگر چه شهرداري دزفول پيش از اين بخش زيادي از تعهدهاي خود براي اصلاح اين گره ترافيكي را اجرا كرده است ولي اجرايي نشدن اقدام هاي مورد انتظار پليس راه در زمان تعيين شده موجب مسدود شدن اين جاده مي شود.
6068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بلوار تازه تاسيس ملاصدرا دزفول در دو راهي بودن يا نبودن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X