200 كارگاه اقتصاد مقاومتي در بروجرد ايجاد شد

رضا اركاني روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين كارگاه ها با 30 ميليارد ريال تسهيلات و اشتغالزايي 250 نفر در شهرستان بروجرد ايجاد شده اند.
وي اظهار كرد: كارگاه هاي اقتصاد مقاومتي در حوزه ‌هاي پرورش دام سبك و سنگين، شيلات، پرورش قارچ، بلدرچين، ماكيان، مرغ بومي و زنبورعسل فعاليت دارند.
مسئول بسيج سازندگي ناحيه مقاومت بسيج بروجرد تحقق اقتصاد مقاومتي را نيازمند توسعه طرح هاي عمراني و خدماتي دانست و گفت: بسيج سازندگي طرح هاي مختلف توليدي، عمراني و خدماتي را براي تحقق شعار امسال رهبر معظم انقلاب در سطح روستاهاي بروجرد در دست اجرا دارد.
وي افزود: ايجاد صنايع تبديلي، حرفه آموزي، توسعه، عمران و آباداني روستاها و اشتغالزايي از جمله محورهاي اصلي بسيج سازندگي در زمينه اقتصاد مقاومتي مي باشند.
اركاني گفت: بسيج سازندگي با ايجاد تعاوني پرورش قارچ و سه تعاوني ديگر در زمينه زنبورداري، صنايع دستي و پرورش انواع پرندگان مانند بلدرچين و كبك اقدامات چشمگيري در راستاي اقتصاد مقاومتي و توسعه واحدهاي توليدي انجام داده است.
وي افزود: شناسايي عرصه فعاليت جهادگران و اعزام آنها به مناطق محروم بروجرد در قالب اردوهاي دانش آموزي و دانشجويي در چند مرحله در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي صورت گرفته است.
مسئول بسيج سازندگي ناحيه مقاومت بسيج بروجرد اظهار كرد: جهادگران در اردوهاي جهادي به ساخت مسجد، حسينيه و غسالخانه مي پردازند و به ساخت مسكن محرومان، برداشت محصولات كشاورزي و بهسازي و زيباسازي روستاها كمك مي كنند.
وي ارائه خدمات پزشكي را از اقدامات جهادگران در مناطق محروم دانست و اظهار كرد: 27 تيم پزشكي مجرب عمومي و متخصص در مناسبت هاي مختلف به مناطق محروم اعزام مي شوند و به مداواي بيماران مي پردازند.
وي گفت: امسال اجراي طرح حرفه آموزي توسط جهادگران براي بانوان روستايي رشد چشمگيري داشته است.
اركاني افزود: جهادگران امسال با اقدام و عمل، گام ‌هاي خوبي در حوزه محروميت ‌زدايي در بروجرد برداشته اند و با ايجاد كارگاه هاي قاليبافي و خياطي در 10 روستا و توسعه آنها در ديگر روستاهاي شهرستان نشان دادند كه بسيح همواره در حوزه ‌هاي مختلف پيشتاز است.
وي گفت: پارسال سه هزار و 600 جهادگر در قالب اردوهاي جهادي به مناطق محروم اعزام شدند كه 300 دانش آموز از اين تعداد كارهاي بهسازي و رنگ آميزي مدارس را انجام دادند و سه هزار و 300 تن از بسيج محلات، دانشجويان و از تمام اقشار به مناطق محروم اعزام شدند.
وي افزود: سازمان جهاد سازندگي به منظور حمايت از توليدكنندگان طرح هاي اقتصاد مقاومتي تلاش مي كند توليدات اين افراد در شرايط مطلوب و بدون واسطه گري به دست مصرف كننده برسند.
6052/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «200 كارگاه اقتصاد مقاومتي در بروجرد ايجاد شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X