دپوی گندم در یكی از مدارس این شهرستان موقتی بوده است

علی اصغر علیپور سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی میزان گندم جمع آوری و خریداری شده از كشاورزان این روستا را حدود 30تن عنوان كرد كه با هماهنگی شورای این منطقه آن هم در حیاط مدرسه ای و با هدف جلوگیری از هر گونه حوادث غیرمترقبه ای صورت گرفته است .
وی با اشاره به اینكه در شهرستان لارستان علاوه بر انبارهای تعاون روستایی سیلوهای بخش خصوصی فعال می باشد اظهار داشت : نگهداری موقت این میزان گندم در بخش صحرای باغ در یك مدرسه به علت حجم بالای تولید گندم بوده و این میزان گندم نیز بلافاصله به انبارهای استاندارد تعاون روستایی انتقال داده شده است .
این مقام مسئول شایعات مربوط به اینكه دپوی گندم كشاورزان این منطقه در مدارس صورت می گیرد را رد كرد و تصریح كرد : تنها در سال جاری این یك مورد را داشته ایم كه آن هم به لحاظ بالا بودن میزان گندم این روستا بوده و تعیین محل نگهداری موقت آن نیز هم با همكاری شورای محل و با هدف جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی به كشاورزان در اثر حوادث غیر مترقبه احتمالی انجام گرفته است .
به گفته مدیر عامل شركت غله و خدمات بازرگانی منطقه 3 كشور ، این شركت متولی خرید گندم است و كشاورزان موظفند در مراكز خرید استاندارد گندم كه قبلاً تعیین گردیده گندم را تحویل دهند.
سید غفار رضوی پور در تشریح مراكز خرید همچنین افزود: این مراكز سه دسته هستند و شامل مراكز خرید شركت غله، تعاونی های روستایی و كارخانجات آرد می باشد.
وی تاكید كرد: بر این اساس ما در قبال گندم هایی پاسخگو هستیم كه درب سیلوها و یا در مراكز خرید دارای كد كه زیر نظر اتحادیه شركتهای تعاون روستایی است تحویل داده شود، اتفاقی كه هر ساله می افتد.
مدیر عامل شركت غله و خدمات بازرگانی منطقه 3 كشور خاطرنشان كرد: شركت غله سیلوهای دولتی با كدهای مخصوص در اختیار دارد و در قبال گندمهای تحویل داده شده به این سیلوها مسئولیت كامل دارد اما این كه كشاورزان گندم خود را به این مركز تحویل ندهند ما نمی توانیم هیچ الزامی در قبال آنها به كار ببریم.
شهرستان لارستان به مركزیت لامرد در 378كیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
5054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دپوی گندم در یكی از مدارس این شهرستان موقتی بوده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X