دولت قیمت خرید تضمینی برق را کاهش داد +جدول قیمت‌های جدید

انرژی تجدیدپذیر وزیر نیرو مصوبه ای را ابلاغ کرد که به موجب آن قیمت خرید برق از سرمایه گذاران در بخش انرژی های تجدیدپذیر در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ با کاهش قابل توجه همراه شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزیر نیرو قیمت های جدید خرید تضمینی برق از سرمایه گذاران در بخش انرژی های تجدیدپذیر را اعلام کرد. به موجب این مصوبه، قیمت خرید برق از سرمایه گذاران در بخش انرژی های تجدیدپذیر در سال 95 نسبت به سال 94 با کاهش قابل توجه همراه است. همچنین اصلاحاتی بر روی تعرفه گذاری نرخ ها صورت گرفته است.

جدول نرخ های جدید خرید تضمین برق از سرمایه گذارانی که از هم اکنون نسبت به سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدیدپذیر اقدام می کنند و تغییرات آن نسبت به سال گذشته، بدین شرح است:

در بخش انرژی‌ خورشیدی علاوه بر قیمت گذاری، نحوه تعرفه گذاری نیز تغییر کرده است.

نحوه تعرفه گذاری و تعیی قیمت خرید تضمینی برق از واحدهای انرژی خورشیدی در سال 94 بدین شرح بود:

این تعرفه گذاری و قیمت گذاری در سال 95 بدین صورت تغییر کرد:

در ادامه تغییرات اعمال شده در نحوه و قیمت گذاری خرید تضمینی برق، ردیف خرید تضمینی برق از توربین های انبساطی حذف شده و نرخ خرید تضمینی از نیروگاههای زمین گرمایی و بازیافت تلفات در فرآیندهای صنعتی بدین شکل کاهش یافته است:

همچنین نحوه تعرفه گذاری در خصوص خرید تضمینی برق از نیروگاههای برقآبی کوچک تغییر کرد.

تعرفه گذاری و قیمت خرید تضمینی برق از نیروگاههای برقآبی کوچک در سال 94 بدین شرح بود:

این تعرفه گذاری در سال 95 بدین شکل تغییر کرد:

همچنین در مصوبه جدید وزارت نیرو ، بخشی به عنوان "مولدهای مختص مشترکین برق تا سقف ظرفیت انشعاب" درج شده که تعرفه گذاری آن بدین شرح است:

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت قیمت خرید تضمینی برق را کاهش داد +جدول قیمت‌های جدید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X