امر به معروف و نهي از منكر فرهنگ عمومي شود

به گزارش ايرنا حجت الاسلام محمد حسين توانايي عصر دوشنبه در آيين معارفه دبير جديد اين ستاد در استان يزد به نامگذاري معاونت هاي ستاد طبق متن اصل هشتم قانون اساسي به نام هاي معاونت دولت بر مردم و معاونت مردم بر دولت و مردم اشاره كرد.
وي اظهار داشت: از اين رو اين ستاد دو برنامه تشكيل شوراهاي امر به معروف در دستگاه ها و سازمان ها و طرح طلايه داران دربين مردم را براي ترويج تذكر لساني تدوين نمود.
وي ابراز داشت : در طرح طلايه داران براي جلوگيري ا زسليقه گرايي افراد در ابتدا آنها شناسايي و آموزش داده مي شوند تا شرايط تذكر دادن را احراز كنند و قانون نيز از شهرونداني كه درمقام امر به معروف مورد تعرض قرار مي گيرند حمايت مي كند.
آيت الله محمد رضا ناصري نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد هم با تاكيد بر برنامه ريزي و آموزش براي آحاد جامعه براي پيشگيري ازآسيب هاي اجتماعي درخصوص شيوه اجراي دوفريضه الهي گفت: جوامعي كه در برخوردهايشان شخصيت افراد را حفظ كنند، در آن دروغ و اهانت نباشد و احترام اشخاص نسبت به هم شكوفا باشد جوامعي موفق خواهند بود.
در اين مراسم از زحمات علي اصغر دهقاني تقدير و حجت الاسلام محمد فخر الديني بعنوان دبير اين ستاد در استان يزد معرفي شد.
گزارش ديگري حاكيست نشست مشترك دبيران ومعاونان ستادهاي امر به معروف ونهي ازمنكر استان يزد برگزار شد.
دراين نشست مشاور دبير كل و مسئول امور استانهاي ستاد امر به معروف و نهي ازمنكر كشور به تشريح مهمترين برنامه هاي سال 95 ستاد درحوزه مردمي پرداخت.
توانايي با اشاره به بيانات رهبرمعظم انقلاب درحرم رضوي به تشريح اهم برنامه هاي سال95 پرداخت .
وي ابراز داشت: يكي ازمهمترين برنامه ها طرح طلايه داران بامحوريت نهادينه سازي تذكرلساني در بين مردم و درحوزه دانش آموزي است .
وي تشكيل شوراي امربه معروف در ادارات و سازمان ها را را منشا بركات فراوان درزمينه اشاعه خيرخواهي وسلامت اينگونه فضاها دانست.
6197

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امر به معروف و نهي از منكر فرهنگ عمومي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X