فرماندار:راه اندازی شمش آلومینیوم،جاجرم را به قطب صنعتی تبدیل می كند

به گزارش ایرنا، دكتر علی اكبر محبی سه شنبه در نشست خبری با رسانه ها در جاجرم اظهار كرد: معضل بیكاری امروزه در كشور و به خصوص شهرستان جاجرم مشكلات مختلفی را برای مردم و مدیریت ها بوجود آورده است و مشكل فقط با اشتغال دولتی در نهادهای اداری قابل رفع نیست و باید به دنبال كار آفرینی در بخش های خصوصی و اقتصادی باشیم.
به گفته وی، یكی از دلایل افزایش موج بیكاری در دولت قبل با تصویب مصوبه ای برای جذب نیروهای شركتی در بدنه ارگان ها به صورت قرار دادی بود كه گرچه باعث پنهان شدن این معضلات در آن مقطع شد و كمبود نیرو را تا چندین سال مرتفع ساخت ، اما باعث شد این معضل به دولت های بعدی سرایت كند.
وی افزود : از جمله این سیاست در آن دولت باعث نیروهای غیربومی شاغل در آلومینای جاجرم تبدیل به نیروهای شركتی شوند و به مجموعه نیروهای طرحی آلومینای جاجرم افزوده شدند و این امر سرآغاز بروز مسائلی شد كه در ادامه آن كم رنگ شدن حضور نیروهای پیمانكاری و بخش خصوصی در این مركز را شاهد بودیم.
وی به اولویت به كار گیری نیروهای بومی در استخدامی های اخیر به خصوص كارخانه شمش آلومینیوم اشاره كرد و افزود:با همكاری همه ارگان ها و نهادهای مربوطه باید بتوانیم از شركتهای بومی در منطقه استفاده كنیم تا به كار گیری نیروی بومی هم به راحتی انجام پذیرد.
محبی تصریح كرد: با بهره برداری از پروژه شمش آلومینای جاجرم و جذب مستقیم 750 نفر در فاز نهایی بخش عظیمی از مشكل بیكاری شهروندان جاجرمی مرتفع خواهد شد.
وی اظهار كرد: تكمیل پروژه شمش آلومینای جاجرم از جمله طرح های در حال پیگیری است كه پس از تكمیل پروژه مذكور جمع كثیری از شهروندان شهرستان جاجرم با شركت در آزمون استخدامی و داشتن امتیاز بومی شهرستان بر اساس تخصص های مورد نیاز در این مركز استخدام و مشغول به كار خواهند شد.
وی خاطر نشان كرد: با بررسی ها انجام شده هم اینك حدود 70 درصد نیروهای فعال در شركت آلومینا از نیروهای بومی شهرستان هستند .
مقام عالی شهرستان جاجرم بیان كرد: پروژه شمش آلومینا مراحل تكمیل را پشت سر می گذارد و عملیات اجرایی تكمیل پروژه شمش در حال پیگیری است كه به محض بهره برداری از پروژه مذكور تعداد قابل توجهی از نیروهای بومی شهرستان جاجرم با درنظر گرفتن امتیاز بومی شهرستان از طریق آزمون استخدامی در رشته های مورد نیاز استخدام و به كارگیری خواهند شد ،كه این امر موجبات ایجاد اشتغال پایدار در سطح شهرستان را فراهم خواهد كرد.
شهرستان جاجرم در جنوب استان خراسان شمالی است كه بزرگترین معدن بوكسیت در خاور میانه در خود جای داده است.
1744/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار:راه اندازی شمش آلومینیوم،جاجرم را به قطب صنعتی تبدیل می كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X