معاون دانشگاه پيام نور: تفكر استكباري ريشه تفرقه افكني تكفيري ها بين مسلمانان است

به گزارش روز سه شنبه ايرنا، كريم نجفي برزگر در آيين پاياني نشست كنفرانس بين المللي علوم ديني و مبارزه با افراطي گري در گرگان اضافه كرد: در اين خصوص آنچه از اهميت زيادي برخوردار مي باشد، حفظ وحدت اسلامي است كه اين اتحاد مسلمانان مي تواند انديشه هاي شيطاني استكبار و گروه هاي تكفيري را خنثي كند.
وي تصريح كرد: استكبار جهاني براي تفرقه بين مسلمانان، اديان و اقوام مختلف درصدد است تا اختلافات را در جهان اسلام توسعه دهد.
نجفي برزگر ادامه داد: وحدت اسلامي از آرزوهاي بزرگ علما و دانشمندان اسلامي بوده و در زمان پيروزي انقلاب اسلامي معمار كبير انقلاب به اين آرزو جامه عمل بخشيد.
وي گفت: جامعه دانشگاهي به عنوان افراد تاثيرگذار در اجتماع و فرهنگ عمومي كشور بايد در ايجاد و تقويت وحدت ايفاي نقش كند، زيرا تبليغي كه دشمنان اسلام دارند نه ‌تنها بين مذاهب، بلكه بين اديان و اقوام نيز تفرقه ايجاد مي كند.
معاون دانشگاه پيام نور كشور با تاكيد بر اين كه انديشه تقريب در دانشگاه‎ ها و در بين دانشجويان شيعه و اهل سنت بايد نهادينه شود، يادآور شد: بايد دشمن اصلي خود را بشناسيم، اين دشمن نمي خواهد اسلام از اساس وجود داشته باشد، به همين دليل تقويت وحدت مي ‎تواند حركت حيات‎ بخش براي جهان اسلام باشد.
به گفته وي، علوم انساني، علوم ديني و فرهنگ و ادبيات ما با افراط و تفرقه ‌افكني مخالف است و دانشجويان در اين بخش بسيار فرهنگ ساز هستند.
نخستين نشست كنفرانس بين المللي علوم ديني و مبارزه با افراطي گري روز دوشنبه با حضور مقامات ارشد كشوري و استاني از سوي دانشگاه پيام نور گلستان برگزار شد.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون دانشگاه پيام نور: تفكر استكباري ريشه تفرقه افكني تكفيري ها بين مسلمانان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X