يونسي: دولت دنبال بهبود شرايط كار و معيشت مردم است

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين علي يونسي شامگاه دوشنبه در نشست شوراي اداري شهرستان كهنوج افزود: دولت بزرگترين مانع خارجي اقتصاد يعني تحريم هاي جهاني را برداشته است اگرچه هنوز سايه آن وجود دارد ولي گذشت زمان اين مساله را حل مي كند.
وي اظهار كرد: همه نخبگان و احزاب سياسي مهمترين نياز كشور و خواسته مردم را اشتغال مي دانند لذا اين مهم به همكاري دوجانبه مردم با دولت است.
وي گفت: براي حل اين مشكل بايد يك نسل تلاش كنند همان گونه در زمان جنگ يك نسل از ميهن دفاع كردند و شهيد داديم تا كشور از نظر تهاجم دشمنان بيمه شد، امروز براي رونق اقتصادي يك نسل بايد تلاش كند تا آينده در رفاه باشد.
دستيار ويژه رئيس جمهوري تاكيد كرد: ما بايد تلاش كنيم تا به اقتصاد ملي برسيم و مردم در رفاه، امنيت و آزادي زندگي كنند.
وي با اشاره به سفر هيات دولت به استان كرمان گفت: اولويت سفر رييس جمهوري توجه و رفع مشكلات مناطق محروم است.
يونسي با بيان اين كه حامل سلام رييس جمهوري به مردم جنوب كرمان است، افزود: رييس جمهوري از اهالي حاشيه كوير و مناطق محروم است و مايل بود خود به اين مناطق سفر كند.
وي با بيان اينكه دولت براي رفع مشكلات مناطق محروم توجه ويژه اي دارد، گفت: به جنوب كرمان بايد جدا از منطقه شمال استان نگاه كرد لذا شمال استان بايد به كمك اين منطقه بيايند تا محروميت اين منطقه را پاك كنند.
وي افزود: استان كرمان سرمايه گذاران و شخصيت هاي موثري در تهران دارد لذا بايد اين ظرفيت ها براي رفع محروميت جنوب بكار گرفته شود.
دستيار ويژه رئيس جمهوري در امور اقوام و اقليت هاي ديني و مذهبي گفت: دولت پيگير رفع مشكلات مي شود و توقع ما هم از شما، كار، صبوري و حفظ وحدت براي از بين بردن محروميت اين منطقه است.
وي گفت: جنوب كرمان داراي استعداد زيادي بوده و خداوند دو نعمت بزرگ معنوي و مادي به اين مردمان هديه كرده است.
وي افزود: وجود مردمان فرهنگ دوست، ولايت مدار، ارزشي و پرتلاش از نعمت هاي بزرگ معنوي به اين منطقه است.
حجت الاسلام يونسي با اشاره به وجود حوزه علميه كهنوج از آن به عنوان يكي از بركات انقلاب اسلامي در اين شهرستان ياد كرد و گفت: بايد از اين ظرفيت حوزه علميه با بالا بردن كيفيت كار مجموعه و تحويل شخصيت هاي بزرگ و موثر به جامعه استفاده كرد.
وي ادامه داد: تنوع معادن كه بعضي از آنها در نوع خود خاص هستند آب و خاك حاصلخيز، باغداري و كشاورزي كه عمده زندگي مردم به آن گره خورده از نعمت هاي مادي پروردگار به اين منطقه است.
وي با اشاره به خشكسالي هاي اخير كه در سراسر منطقه رخ داده است گفت: بايد از نعمت آب بهترين استفاده و از هدر رفت آن جلوگيري كرد لذا اين خشكسالي تلنگري براي استفلاده بهينه از آب مي باشد.
دستيار ويژه رئيس جمهوري در امور اقوام و اقليت هاي ديني و مذهبي افزود: دولت در جنوب كرمان با فراهم كردن زمينه خريد محصولات و صادرات اين محصولات مي تواند موجب رونق اقتصاد منطقه شود.
وي با بيان اينكه دولت به تنهايي قادر به رفع همه مشكلات نيست، افزود: مردم بايد خود فعاليت كنند تا موجب رونق كشور شوند و دولت هم حمايت لازم را در اين زمينه انجام مي دهد.
حجت الاسلام يونسي تصريح كرد: دولت بايد امنيت و زيرساخت ها را فراهم كند و با ترويج فرهنگ اقتصاد مقاومتي زمينه حضور مردم را در چرخه توليد فراهم مي كند.
وي با اشاره به انتخاب شعار سال به نام اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي گفت: اقتصاد مقاومتي يعني اقتصادي پويا، ملي و خودكفا كه تحريم، خشكسالي و جنگ نتواند ما را از پا در بياورد.
وي افزود: اقتصادي كه ما نفت بفروشيم و جنس از چين بياوريم اين موجب تنبل كردن مردم است لذا دولت در زمينه تحقق شعار سال در تلاش مي باشد تا موجب شكوفايي اقتصاد كشور شود.
دستيار ويژه رئيس جمهوري در امور اقوام و اقليت هاي ديني و مذهبي با بيان اينكه يكي از مشكلات دولت تعداد زياد كارمندان دولت است، گفت: دولت بايد تلاش كند تا هزينه اين كاركنان را تامين كند و اين در حالي است كه با اين هزينه ها مي تواند با سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف موجب اشتغالزايي و رونق بيشتر كشور شود.
وي خاطرنشان كرد: دولت بايد زمبنه را براي توليد، تجارت و كار فراهم كند لذا شعار غير از اين فريب مردم است چرا كه دولت بايد بوسيله مردم توليد ثروت و از طريق ماليات آن را اداره كند.
امام جمعه كهنوج هم در اين نشست گفت: ريشه بسياري از معضلات اجتماعي و درگيري‌هاي طايفه‌اي در جنوب كرمان فقر فرهنگي بوده و سرانه روحانيت در منطقه بسيار پايين است.
حجت‌الاسلام و المسلمين اكبر افشارمنش افزود: تقويت پنج حوزه علميه برادران و دو حوزه خواهران و مؤسسه‌هاي قرآني و ساخت خانه عالم، تخصيص اعتبار براي حضور روحانيان و توجه به مسائل فرهنگي امري ضروري است.
وي با بيان اينكه افت شديد قيمت محصولات كشاورزي از مشكلات عمده مردم اين منطقه است خاطرنشان كرد: سال گذشته 550 تن پياز و 340 تن سيب‌زميني فقط در شهرستان كهنوج توسط سازمان تعاون روستايي خريداري و امحا شد لذا احداث كارخانه‌هاي صنايع تبديلي با تسهيلات ويژه ضروري به نظر مي‌رسد.
وي تصريح كرد: بدهي مردم به بانك‌ها اقتصاد منطقه را فلج كرده و مجموع سود بدهي در جنوب كرمان طبق نظر كارشناسان حدود 800 ميليارد ريال است كه مردم توان پرداخت اصل بدهي را دارند اما پرداخت سود، كمرشكن است و بايد چاره‌جويي شود.
امام جمعه كهنوج افزود: در بخش آموزشي، تعداد مدارسي كه قدمت آنها بالاي 35 سال است در جنوب كرمان زياد است و در مقاطع مختلف مدارس مختلط داريم.
رئيس جمهوري امروز (سه شنبه) در بيست و هفتمين سفر استاني كاروان تدبير و اميد وارد كرمان مي شود.
7450/3028/ 2025

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «يونسي: دولت دنبال بهبود شرايط كار و معيشت مردم است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X