ابتكار: زنان نقش مهمي در تحقق صلح و توسعه پايدار جهاني دارند

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني سازمان حفاظت محيط زيست، يوهي ساساكاوا رئيس بنياد صلح ساساكاوا ژاپن در حاشيه نخستين سمينار مشترك ايران و ژاپن با عنوان «زنان، صلح و توسعه پايدار» كه روز گذشته برگزار شد، با معصومه ابتكار معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ديدار و در خصوص زمينه هاي مشترك همكاري ميان دو كشور گفت و گو كرد.
ابتكار در اين ديدار با بيان اينكه صلح با صلح درون آغاز مي شود، گفت: صلحي كه از درون وجود آدمي و از دل نهاد خانواده بيرون آيد مي تواند منجر به تحقق صلح با دنيا شود و زنان در ايجاد و بسط اين صلح نقشي مهم دارند.
معاون رئيس جمهوري ضمن تاكيد بر نقش زنان در تحقق صلح و توسعه پايدار جهاني، خواستار همكاري و انتقال تجربيات و دانش ميان دو كشور ايران و ژاپن در اين زمينه شد.
رئيس سازمان حفاظت محيط زيست خاطرنشان كرد: ايران و ژاپن مشتركات بسياري به ويژه در زمينه فرهنگي دارند كه در كنار سابقه طولاني و بسيار خوب همكاري دو كشور، نقش مهمي در شكل گيري همكاري هاي جديد اين حوزه خواهد داشت.
*** دعوت وزير ژاپن از ابتكار
يوهي ساساكاوا رئيس بنياد صلح ساساكاوا ژاپن در اين ديدار با اشاره به اجلاس بين المللي كه در آينده اي نزديك با موضوع زمين و محيط زيست به ميزباني ژاپن برگزار خواهد شد، از رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ايران براي حضور و سخنراني در اين همايش دعوت كرد و دعوت نامه رسمي وزير اقتصاد ژاپن را به وي تقديم كرد.
ساساكاوا گفت: حضور و سخنان شما در اين همايش مي تواند تاثير بسيار مهمي در بهبود و تقويت روابط دو كشور به ويژه در حوزه محيط زيست داشته باشد.
وي با اشاره به بحران ها و چالش هاي مختلف اجتماعي و محيط زيستي در ژاپن همچون سرعت بالاي روند پيرشدن جمعيت اين كشور، اظهار كرد: گسترش همكاري ها ميان كشورها منجر به رفع بسياري از مشكلات خواهد شد.
ساساكاوا ضمن تاكيد بر سطح بالاي علمي و دانشگاهي در ايران، خواستار گسترش همكاري هاي علمي و دانشگاهي ميان دو كشور در زمينه هاي مختلف به ويژه حوزه هاي اجتماعي و محيط زيست شد.
علمي 9014**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابتكار: زنان نقش مهمي در تحقق صلح و توسعه پايدار جهاني دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X