۱۲۶ مدرسه هیئت امنایی در قزوین فعال است

به گزارش خبرنگار مهر، سالار قاسمی صبح سه شنبه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم در بازدید از مدارس هیئت امنایی استان قزوین اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲۶ مدرسه هیئت امنایی در سطح استان راه اندازی شده است.

وی افزود: هدف از راه اندازی و فعالیت این مدارس، ارتقای سطح کیفی فعالیت های آموزشی و پرورشی و جلب مشارکت و همراهی مردم در این حوزه است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین ادامه داد: بدون شک فعالیت مدارس هیئت امنایی می تواند در بخش های گوناگون به طور قابل توجهی به آموزش و پرورش کمک کند و آن را در مسیر تحقق اهداف و وظایف ذاتی خود پیش ببرد.

قاسمی همراهی خانواده ها با مدارس را امری ضروری در حوزه تعلیم و تربیت عنوان کرد و آن را عامل ایجاد شادابی و سرزندگی در مدارس دانست.

وی با اشاره به ملغی شدن مجوز آن دسته از مدارس هیئت امنایی که استانداردهای مورد نیاز را رعایت نمی کنند، بیان کرد: آموزش و پرورش در صورت وجود برنامه ها و سیاست های صحیح می تواند از وقوع بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری کند و جامعه را از گزند این خطرات حفظ کند.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: تحقق این امر منوط به همراهی تمام مردم، مسئولان و نهادهای دولتی و غیردولتی است؛ چرا که آموزش و پرورش نسل ها یک کار فرادستگاهی است و همه باید برای تحقق آن برنامه ریزی، همراهی و تلاش کنند.

قاسمی تصریح کرد: همراهی با آموزش و پرورش جایگاه و شان معلم باید در تمام طول سال گرامی داشته شود و جامعه نباید گرامیداشت مقام چنین انسان های بزرگی را محدود به یک هفته مشخص کنند.

وی عنوان کرد: درصدد جلب کمک و حمایت مالی دستگاه ها برای گرامیداشت مقام معلم و صرفا اختصاص هدایایی به معلمان نبوده ایم زیرا معتقدیم شان معلم با کارهایی از این دست نیست که حفظ می شود.
 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۲۶ مدرسه هیئت امنایی در قزوین فعال است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X