گشت حفاظت از رودخانه‌ها فعال شد/ فاز جدید تخریب بناهای غیرمجاز

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حاج رسولی ها گفت: سال گذشته با مسدود كردن چاه هاي غيرمجاز از ۵۰۰ ميليون مترمكعب اضافه برداشت آب هاي زيرزميني جلوگيري شد. مشاور وزير نيرو از برنامه ريزي براي جلوگيري از اضافه برداشت يک ميليارد مترمكعبي از آبهاي زيرزميني در سال جاري با مسدود كردن چاه ها خبر داد.

وي گفت: اين برنامه در چارچوب طرح احيا و تعادل بخشي آبهاي زيرزميني و در راستاي مقوله اقتصاد مقاومتي عملياتي و اجرايي مي شود. حاج رسولي ها ابراز اميدواري كرد در برنامه پنج ساله ششم توسعه كشور و با اجراي طرح احيا و تعادل بخشي آبهاي زيرزميني، از افت سطح آب هاي زيرزميني جلوگيري شود و در مدت ۲۰ سال شاهد احياي اين آبها باشيم.

مشاور وزیر نیرو خاطرنشان كرد: امروز در وزارت نيرو، نگاه بازه اي به رودخانه ها جايگزين نگاه نقطه اي شده است. حاج رسولی ها ادامه داد: بر مبناي نگاه بازه اي، محدوده هايي از رودخانه ها كه در آن متصرفان به صورت غيرمجاز اقدام به ساختمان سازي كرده اند به دستگاه قضا معرفي شده و پرونده هاي قضايي تشكيل شده و يكجا راي صادر مي شود.

مشاور وزیر نیرو با اشاره به ارزش افزوده بالاي حريم‌هاي رودخانه ها براي افراد سودجو تصريح كرد: تخريب بناهاي غيرمجاز در اين محدوده ها نيازمند همكاري بيش از پيش قوه قضائيه و نيروي انتظامي است.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گشت حفاظت از رودخانه‌ها فعال شد/ فاز جدید تخریب بناهای غیرمجاز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X