اجراي طرح تشديد برخورد با موتورسيكلت سواران متخلف درالبرز

سرهنگ همايون شريفي روز سه شنبه درگفت وگو باخبرنگارايرنا افزود : طرح تشديدبرخورد با موتور سيكلت سواران متخلف با هدف تقويت انضباط اجتماعي و برخورد با تخلف هاي حادثه ساز اجرا شده است.
وي يادآورشد كه در اجراي اين طرح موتورسيكلت افرادي كه از كلاه ايمني استفاده نكنند توقيف خواهد شد.
وي تاكيد كرد: همچنين راكباني كه مبادرت به رفتار هاي خطرناك و عبور از مناطق ممنوعه مانند آزادراه ها كنند، موتورسيكلت آنان توقيف مي شود.
شريفي بيان داشت: نداشتن مدارك شناسايي، بيمه نامه و نقص فني موتورسيكلت ها از جمله تخلفاتي است كه پليس راه با قاطعيت با آنها برخورد خواهد كرد.
وي گفت : قبل از ترخيص موتور سيكلت الزاما راننده متخلف بايد يك دوره بازآموزي بگذراند.
به گفته وي كارشناسان معتقدند بيش از 15 درصد از دلايل بروز تصادفات رانندگي به رفتارهاي غير اصولي و عدم توجه راكبان موتورسكيلت به قوانين راهنمايي و رانندگي باز مي گردد كه پليس بدون اغماض برهرگونه حركات خلاف قانون راهنمايي ورانندگي برخورد خواهد كرد.
شريفي يادآور شد: در اجراي اين طرح ،موتورسيكلت هايي كه بيمه نامه و گواهينامه نداشته باشند، توقيف مي شوند.
رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان البرز با بيان اينكه كاهش تخلفات راهنمايي و رانندگي با آموزش و فرهنگ سازي ميسر مي شود، خاطرنشان كرد كه كاهش تخلفات بي شك از آمار تصادفات نيز خواهد كاست و اين امر خود گامي در جهت تحقق جامعه ايمن تلقي مي شود.
2098/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجراي طرح تشديد برخورد با موتورسيكلت سواران متخلف درالبرز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X