مجمع جهاني اهل بيت از مواضع حكيمانه و شجاعانه مقام معظم رهبري قدرداني كرد

به گزارش ايرنا، در اين نشست كه جمعه گذشته در بيروت پايتخت لبنان و همزمان با مبعث رسول گرامي اسلام(ص) برگزار شد، اعضاي شوراي عالي مجمع جهاني اهل بيت (ع) از جمله دكتر« علي اكبر ولايتي» مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل در آن حضور داشتند.
آيت الله محمدعلي تسخيري، آيت الله محسن اراكي ، آيت الله محسن قمي، حجت الاسلام و المسلمين محمد حسين اختري، حجت الاسلام و المسلمين مهدي هادوي تهراني، مولانا اسحاق مدني ، حجت الاسلام و المسلمين محمد محمدي عراقي، حجت الاسلام و المسلمين سيد ابوالحسين نواب و ابوذر ابراهيمي تركمان هم در اين نشست شركت كردند.
در اين نشست بسياري از پرونده هاي مهم امت اسلامي و ملت هاي منطقه در سايه خطرها و چالش هاي بزرگي كه جهان اسلام با آنها مواجه است، بررسي شد.
در بيانيه پاياني اين نشست كه ديروز (دوشنبه) توزيع شد ، آمده است: به امت اسلامي و همه آزادگان جهان و ملت و مقاوت قهرمان لبنان مبعث رسول گرامي (ص) را تبريك مي گوييم و تاكيد مي كنيم كه برگزاري اين نشست در لبنان كشور مقاومت و همسايه فلسطين و قدس اشغالي پيامي است براي تاييد مقاومت عليه اشغالگران اسرائيلي و تاكيدي است بر ضرورت بازگرداندن عقربه هاي قطب نماي جهان اسلام و عرب به سوي فلسطين در زماني كه در گرداب فتنه ها گرفتار شده اند.
در اين بيانيه همچنين تصميم هاي ترديد آميز از جمله شوراي همكاري خليج فارس كه حزب الله و مقاومت شريف لبنان را تروريستي خوانده ، محكوم شده است و اين تصميم ها و هرگونه تصميم مشابه در آينده، زمينه سازي براي شروع تجاوز جديد اسرائيل عليه لبنان ارزيابي و صادر كنندگان اين تصميم ها مسئول آن خوانده شده اند.
در بند ديگري از اين بيانيه نسبت به دسيسه استكبار جهاني و در راس آن آمريكا به همراه رژيم صهيونيستي براي گسترش فتنه هاي خونين و جنگ هاي ويرانگر در جهان اسلام با هدف ناتوان شدن امت اسلامي در دفاع از حقوق خود و رسيدن به اقتدار، عزت و استقلال هشدار داده و تاكيد شده است كه دشمنان اسلام از رژيم هاي وابسته به خود و انديشه هاي منحرف تندرو سوء استفاده مي كنند و ده ها گروه تكفيري را مامور ريختن خون مسلمانان و مشوش كردن چهره اسلام دين رحمت ، همكاري و محبت كرده اند.
مجمع جهاني اهل بيت (ع) از علماي جهان اسلام از همه مذاهب خواسته است تا مسئوليت شرعي و تاريخي خود را براي گسترش آموزه هاي واقعي اسلام و مفاهيم قرآن كريم برعهده بگيرند تا مدعيان منحرف نتوانند چهره اين دين بزرگ را مشوش كنند.
در بيانيه مجمع از همه مسلمانان خواسته شده به قرآن كريم و اهل بيت (ع) پناه ببرند و به مشي و سلوك آنها تمسك جويند تا بتوانند صلح و امنيت ، ثبات ، اطمينان ، اميد ، محبت و همكاري را در كشورهاي اسلامي مستقر و از مظلومان و دين اسلام در مقابل فتنه ها و تندروي ها حمايت كنند.
مجمع جهاني اهل بيت (ع) هشدار داده كه هدف فتنه خطرناك كنوني ، مشوش كردن چهره اسلام ، قرآن و شخصيت رسول گرامي اسلام(ص) با پيوند زدن اسلام به گروه هاي تروريستي تكفيري مانند القاعده و داعش است و همزمان از دولت ها ، كشورها ، سازمان ها و شخصيت هاي اسلامي خواسته است تا براي روياروئي با اين فتنه و جنايت عصر كنوني كوتاهي نكنند و مسئوليت تاريخي خود را برعهده بگيرند.
در بيانيه مجمع با محكوم كردن همه نوع تندروي مذهبي و ديني محكوم و تاكيد بر اينكه تندروي با روح اسلام و همه ديگر اديان آسماني مخالف است، ازهمه درخواست شده تا به اعتدال و ميانه روي كه مورد تاكيد قرآن كريم است، تمسك بجويند.
در اين بيانيه ، رفتار اشتباه فردي برخي از ناآگاهان مسلمان از فرقه ها و مذاهب مختلف مانند اهانت وتوهين به مقدسات و نمادهاي مذاهب مختلف محكوم و اين رفتار، مخالف آموزه هاي قرآن كريم و ائمه و اهل بيت (ع) اعلام شده است.
مجمع جهاني اهل بيت (ع)، اصرار غيرمنطقي ، غيراسلامي و غيرانساني برخي كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج فارس براي تغذيه فتنه به ويژه در سوريه و عراق از طريق مداخله منفي در اين كشورها و كمك به تشديد درگيري ها و كشتار بين مسلمانان را محكوم كرده و از همه طرف ها خواسته است تا براي پايان دادن به جنگ ظالمانه عليه ملت مسلمان يمن تلاش كنند.
در اين بيانيه با تاكيد به اينكه « مقاومت لبنان الگوئي براي همه جوامع اسلامي و انساني در جهان است و بايد از آن محافظت و پيروي كرد»،از حجت الاسلام والمسلمين « سيدحسن نصرالله» نماينده شرعي حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در لبنان و ميزباني گرم او قدرداني شده و آمده است كه براي مقاومت اسلامي در لبنان ، پيروزي را مسئلت داريم.
مجمع جهاني اهل بيت (ع) از حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي براي اتخاذ مواضع شجاعانه و حكيمانه و ايستادن ايشان در كنار ملت هاي مظلوم و رسوا كردن نيرنگ و توطئه هاي دشمنان در راس آنها شيطان بزرگ آمريكا و دعوت هميشگي ايشان براي همكاري اسلامي بين مسلمانان به ويژه سني و شيعه قدرداني و تشكر شده است.
در اين بيانيه همچنين از مراجع اسلامي در قم ، نجف و الازهر به ويژه حضرت آيت الله «علي السيستاني» و مواضع سياسي وحدت آفرين آنان كه خواستار جلوگيري ازتفرقه و تقويت وحدت ملي و اسلامي هستند و همچنين از همه علماي مسلمان و نخبگان مذاهب مختلف به خاطر اتخاذ مواضع روشنگرانه و دعوت هايشان به برادري اسلامي و پذيرش ديگران تشكر و قدرداني شده است.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجمع جهاني اهل بيت از مواضع حكيمانه و شجاعانه مقام معظم رهبري قدرداني كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X