ابطال طرح استیضاح روسف در مجلس نمایندگان برزیل/ سنا: پیگیری می‌کنیم

رییس‌ مجلس نمایندگان برزیل از لغو فرایند استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رسانه‌های محلی برزیل گزارش دادند، والدیر مارانهائو، رییس مجلس سفلای پارلمان برزیل (مجلس نمایندگان) از تصمیم اتخاذ شده در خصوص لغو فرایند استیضاح دیلما روسف، رییس جمهوری برزیل خبر داد.

به رغم ابطال رأی مربوط به طرح استیضاح رئیس‌جمهوری برزیل در مجلس نمایندگان، سنای برزیل قول داده است این طرح را پیش ببرد.

رنان کالیروس، رئیس مجلس سنا تلاش مارانهائو برای توقف فرآیند استیضاح را رد کرد.

مجلس نمایندگان برزیل روز ۱۷ آوریل به طرح استیضاح رای مثبت داده بود که امکان بررسی آن طرح در مجلس سنا را فراهم می کرد.

مارانهائو پیش‌تر گفت در جریان رای گیری ۱۷ آوریل بعضی مقررات نقض شده است. او گفت که اعضای مجلس نباید پیش از رای گیری موضع خود را علنا اعلام می‌کردند و کار رهبران حزب در هدایت رای اعضا نادرست بوده است. او خواستار رای‌گیری تازه در مجلس نمایندگان شده است اما رئیس مجلس سنا تصمیم مارانهائو را غیرقانونی دانست.

سنای برزیل قرار است روز چهارشنبه در مورد شروع فرآیند استیضاح رای‌گیری کند. رئیس کمیته استیضاح سنا هم گفت که رای‌گیری طبق برنامه انجام خواهد شد.

به گزارش بی.بی.سی، اگر اکثریت سنا رای به استیضاح دهد روسف از پست خود معلق خواهد شد. او متهم است برای پنهان کردن کسری بودجه فزاینده دولت حساب ها را دستکاری کرده است. او از تدابیر مالی خود به عنوان شیوه ای عادی در برزیل دفاع کرده است.

کالیروس در نطقی در سنا گفت که او دستور مارانهائو را نادیده می گیرد و رای گیری را ترتیب خواهد داد. او رئیس موقت مجلس نمایندگان را به "بازی با دموکراسی" متهم کرد.

مارانهائو که در رای گیری روز ۱۷ آوریل با فرآیند استیضاح مخالف بود، هفته پیش جای ادواردو کنیا، رئیس مجلس نمایندگان را پس از تعلیق او گرفت. کنیا از منتقدان روسف و از عوامل پیش بردن طرح استیضاح علیه او بود.

روسف در واکنش به این خبر خواستار "احتیاط" شد و افزود: جنگ سختی در پیش است. وی تلاش برای استیضاح خود را "تلاشی برای کودتا" توصیف و کنیا و میشل تمر، معاون رئیس‌جمهوری را به "سرکردگی کودتا" متهم کرده است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابطال طرح استیضاح روسف در مجلس نمایندگان برزیل/ سنا: پیگیری می‌کنیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X