پیشرفت‌ درمان سرطان کودکان در ایران نمایش داده می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عظیم مهرور، بهره‌مندی از دستاوردهای بین‌المللی را مهم‌ترین هدف این کنگره دانست و گفت: ارتقای دانش علمی همکاران بیمارستان فوق‌تخصصی محک و پزشکان آنکولوژیست سطح کشور از اهداف برگزاری اين کنگره است. بر همین اساس کنگره بر مبنای دعوت از اساتید بین‌المللی که در زمینه تشخیص و درمان سرطان شناخته شده‌اند، برگزار می‌شود.

وی افزود: امیدواریم همه متخصصان آنکولوژی از پیشرفت‌های علمی در حوزه‌های درمانی، تشخیصی و دارویی که در این کنگره مطرح می‌شود، بهره ببرند.

مهرور سطح علمی کنگره را منطبق با سطوح بين‌المللي دانست و گفت: پروتکل‌های درمانی مورد استفاده متخصصان بین‌المللی، بر اساس استانداردهای مورد تائید جهانی است و بیان این موضوع در کنگره فوق، بازده علمی بسیار خوبی برای متخصصان ایرانی خواهد داشت.

رئیس علمی کنگره با تأکید بر اینکه درمان سرطان، چندوجهی است گفت: با توجه به آمار و نتایج درمانی، رشته خون و آنکولوژی در ایران پیشرفت بسیاری داشته است. در حال حاضر درمان نوین که سه حوزه رادیوتراپی، شیمی‌درمانی و جراحی را شامل می‌شود، به همراه روش‌های حمایتی و مددکاری برای درمان بیماران استفاده می‌شود.

مهرور ادامه داد: فوق‌‌تخصصان بین‌المللی با حضور در محک پیشرفت‌های سرطان کودک در ایران را مشاهده کرده و می‌توانند با دستاوردهای علمی حاصل شده در این زمینه آشنا شوند.

وی در ادامه درباره مقالات ارائه شده به کنگره گفت: مقالات در دو زمینه تخصصی و دانشجویی ارسال شده که مقالات تخصصی، حاصل گزارش فعالیت علمی و درمانی آنکولوژیست‌های سراسر کشور است.

مهرور افزود: مقالات دانشجویی بسیاری دریافت کرده‌ایم که برخی در قسمت سخنرانی دانشجویی و برخی نیز در قالب پوستر ارائه خواهند شد.

رئیس علمی کنگره در پایان با بیان آنکه پرفسور وثوق بنیانگذار طب نوین آنکولوژی اطفال است گفت: حضور اساتید بین‌المللی در این کنگره تا حدودی به واسطه آشنایی این افراد با پرفسور وثوق است که این امر از جمله برکات وجود ایشان به شمار می‌آید.

محك تلاش مي‌كند تا بهبود مستمر عملكرد را در تمام زمينه‌هاي فعاليت خود حفظ كرده تا بر اين اساس يكي از معتمدترين نهادهاي خيريه براي نيكوكاران و سازمان‌هاي بشردوستانه شود و عملكردش معياري براي ايجاد و ارزيابي سازمان‌هاي مشابه در سطح ملي و بين‌المللي قرار گيرد. برگزاري كنگره دوسالانه بين‌المللي آنكولوژي كودكان گامي در تحقق اين هدف است.

دومين كنگره دوسالانه بين‌المللي آنكولوژي كودكان بزرگداشت پرفسور پروانه وثوق به همراه بخش دانشجويي ۲۲ تا ۲۴ ارديبهشت ۹۵ همزمان با ۲۵ سالگي محك در تنها بيمارستان فوق تخصصى سرطان كودكان در خاورميانه برگزار مي‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشرفت‌ درمان سرطان کودکان در ایران نمایش داده می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X