519 هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان تحت مدیریت آفات جنگلی و مرتعی قرار دارد

منابع طبیعی مدیرکل منابع طبیعی سیستان و بلوچستان گفت: مساحت ۵۱۹ هزار و ۲۶۷ هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان تحت مدیریت آفات جنگلی و مرتعی قرار دارد.

عبدالباسط پاکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: مدیریت آفات جنگلی و مرتعی این اداره مساحت 519هزار و 267 هکتار از اراضی استان را تحت پوشش قرار داده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان گفت: مدیریت و کنترل آفات بیماری‌های جنگلی با بررسی نوع، جمعیت و بکارگیری روش‌های کنترل آفتها در مراتع و جنگلها اهداف خود را در اراضی و مراتع استان عملی می‌کند.

وی افزود: تامین و جایگزینی سوخت مناسب به جای سوخت هیزمی، مدیریت و کنترل آفات بیماری‌های جنگلی و مرتعی، ارزیابی باهدف حداقل رساندن میزان تخریب و خسارات وارده به عرصه‌های ملی از جمله اقدامات این اداره است.

پاکزاد تصریح کرد: این اداره درصدد است تا با تامین سوخت مورد نیاز عشایر از طریق انرژی‌های نو و یا تأمین سیلندرگاز از آسیب رساندن این قشر به مراتع و جنگلها جلوگیری کند و کار حفاظت مشارکتی از اراضی استان نیز در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: طرح حفاظت مشارکتی مساحت 818 هزار و 982 هکتار را تحت پوشش قرار دارده و اقدامات حفاظتی در آن اجرامی‌شود تا گامی در جهت حفظ مراتع و جنگلها و همچنین بیابانزدایی صورت گرفته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی استان گفت: طبق استانداردهای جهانی به ازای هر 10هزار هکتار سطح مرتع به یک محافظ و در عرصه‌های جنگلی به ازای هر 2 هزار هکتار جنگل به یک جنگلبان برای حفاظت نیاز است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «519 هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان تحت مدیریت آفات جنگلی و مرتعی قرار دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X