دوتارتا رئيس جمهوري فيليپين مي شود/ رقابت نزديك دو نامزد براي معاونت

به گزارش ايرنا، آمار غيررسمي كميسيون شفافيت انتخابات تا ساعت 6 و 46 دقيقه بامداد سه شنبه گوياي اين امر است كه دوتارتا با كسب 15 ميليون و 14 هزار و 824 راي همچنان پيشتاز انتخابات است و جايگزين 'بنيگنو آكينو' مي شود كه يك دوره 6 ساله رئيس جمهور فيليپين بود.
البته نتيجه شمارش آرا نشان مي دهد رقابت نزديكي بين 'لني روبردو' و 'فرديناند ماركوس' دو نامزد معاونت رياست جمهوري فيليپين براي كسب اين كرسي وجود دارد و پيروزي هيچكدام قابل پيش بيني نيست.
يكي از اين دو معاونت 'رودريگو دوتارتا' را در رياست جمهوري بر عهده مي گيرند.
دوتارتا كه به دليل برخوردهاي سخت با جنايتكاران به 'مجازاتگر' معروف است قول داده است به اين برخوردها در دوران رياست جمهوري ادامه دهد.
وي مردي است كه در 20 سال گذشته با اعمال سياست هاي مديريتي در داوائو موجب افزايش نظم و امنيت، كاهش جرم و جنايت و ايجاد دلهره در بين باندهاي جنايتكار و قاچاقچيان در اين منطقه شد.
دوتارتا 71 ساله به عنوان وكيل و سياستمدار اكنون خود را در جايگاه رياست جمهوري فيليپين مي بيند و تاكيد دارد همچنان امنيت منطقه و فيليپين اولويت اوست.
اصلاحات اقتصادي و زيربنايي، مبارزه با فساد و كاغذ بازي و ريشه كن ساختن جرم و جنايت از ديگر اهداف وي در دوران رياست جمهوري ا ست.
وي سال 1986 معاون شهردار و در سال 1988 براي 10 سال به عنوان شهردار انتخاب شد. پس از چند سال نمايندگي مجلس بار ديگر در سال 2001 با توجه به دعوت مردم براي ايجاد امنيت بيشتر، شهردار اين شهر شد.
براساس نتايج غيررسمي كميسيون شفافيت انتخابات فيليپين، 'مانوئل روكساس' 58 ساله از حزب ليبرال كه دولت 'بنيگنو آكينو' از وي در انتخابات پشتيباني مي كرد تاكنون 9 ميليون و 5 هزار و 569 راي كسب كرده و با اختلاف زياد دوم شد.
براساس اين آمار غيررسمي كه صبح سه شنبه از شمارش 90 درصد صندوق ها در تارنماي 'فيل استار' منتشر شد، 'لني روبردو' نامزد معاونت رياست جمهوري فيليپين در اين انتخابات نيز از 'فرديناند ماركوس' تنها پسر و هم اسم ديكتاتور سابق اين كشور پيشي گرفت.
'لني روبردو' تاكنون 13 ميليون و 108 هزار و 176 راي كسب كرده و 'فرديناند ماركوس' نيز توانست 13 ميليون و 32 هزار و 667 راي بدست آورد و رقابت نزديكي بين اين دو نامزد براي در دست گرفتن پست معاونت رياست جمهوري اين كشور وجود دارد.
چهار نامزد ديگر پست معاونت رياست جمهوري فيليپين كه با راي مستقيم مردم انتخاب مي شوند با فاصله زيادي از اين دو قرار دارند.
تاكنون بيش از 90 درصد آرا از 92 هزار و 509 حوزه راي گيري فيليپين شمارش شده است.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دوتارتا رئيس جمهوري فيليپين مي شود/ رقابت نزديك دو نامزد براي معاونت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X