برگزاری برخی همایش‌ و کنفرانس‌ها توسط افراد غیرمسئول

مرکز همایش‌های صدا و سیما سخنگوی سازمان حمایت گفت: اخیرا برخی افراد غیرمسئول به سبب کسب منفعت، اقدام به تبلیغ و برگزاری کنفرانس‌ها و همایش‌های غیر علمی با عناوین جذاب و پرمخاطب می‌کنند که اکثریت این فعالیت‌ها از مصادیق تبلیغات خلاف واقع و گمراه کننده است.

غلامرضا کاوه در گفت‌و‌گو با خبرنگار بخش بازرگانی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: از این طریق به اطلاع تمام بنگاه‌های اقتصادی به خصوص شرکتهای حامی حقوق مصرف کننده می رساند ، علی رغم تبلیغات گسترده ای که هر ازچندگاه در رسانه‌های همگانی در مورد برگزاری کنگره "تجلیل ازحامیان حقوق مصرف کننده" شاهد هستیم ، اینگونه همایش‌ها فاقد مجوز و وجاهت قانونی است.

وی افزود: این کنگره که قرار است خرداد ماه سال جاری درسالن همایش های بین المللی سازمان صدا وسیما برگزار شود، مورد تایید نبوده و ارتباطی با همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ندارد.

سخنگوی سازمان حمایت مصرف کنندگان  و تولید کنندگان ادامه داد: بررسی و ارزیابی سطح انطباق فعالیت بنگاه‌های اقتصادی با رضایت مشتریان مطابق ساز و کارهای علمی و گزارش‌های موجود از شکایات مردم و سطح کیفیت فعالیت بنگاه‌های اقتصادی قابل ارزیابی است و هرنوع معرفی قانونی حامی حقوق مصرف کننده باید با اطلاع ، هماهنگی و تایید کارشناسی سازمان حمایت مصرف کنندگان  و تولید کنندگان باشد.

وی تصریح کرد: اخیرا برخی افراد غیرمسئول به سبب انتفاع بیشتر اقدام به تبلیغ و برگزاری کنفرانس ها و همایش های غیر علمی با عناوین جذاب و پرمخاطب می‌کنند که اکثریت این فعالیتها فقط به منظور کسب سود بیشتر بوده و از مصادیق تبلیغات خلاف واقع و گمراه کننده محسوب می‌شود.

کاوه گفت: سازمان حمایت به عنوان تنها نهاد حاکمیتی در حوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان با مشارکت انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، سال ها تجربه و تخصص علمی رصد و کنترل بازار قبل از تولید تا بعد از مصرف داشته و توانسته است با تجمیع ظرفیت‌های تمام سازمان ها و نهادهای دخیل در امر حقوق مصرف کنندگان ، برای حمایت توامان از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بنگاههای اقتصادی اقدام کند.

این مقام مسئول تاکد کرد: شرکت‌ها و تولیدکنندگان نباید فریب تبلیغات خلاف واقع و گمراه کننده اینگونه همایش‌های دروغین را بخورند و باید قبل از هرگونه اقدام  به پرداخت هزینه برای حضور در چنین برنامه هایی از اعتبار و ارزش آن مطمئن شوند.

سخنگوی سازمان حمایت در پایان گفت:این سازمان هرگونه همکاری با کنگره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کننده را تکذیب می کند و متذکر می شود برگزاری کنگره و همایش هایی با  عناوین "حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان" فاقد پشتوانه قانونی و علمی بوده  و هیچ ارتباطی به این سازمان و روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ندارد.

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری برخی همایش‌ و کنفرانس‌ها توسط افراد غیرمسئول» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X