صدر اعظم موقت اتريش: سياست ممانعت از ورود پناهجويان با قدرت ادامه مي يابد

به گزارش ايرنا, بعد از آن كه 'ورنر فايمان' صدراعظم پيشين اتريش به دليل عدم حمايت حزبش استعفا كرد، راينهولد ميترلنر معاون وي به صورت موقت، اداره امور را برعهده گرفت.
ميترلنر با اشاره به بحث جلوگيري از ورود پناهجويان به اتريش كه يكي از موضوعات اصلي كشورش است، گفت: دولت همواره به دنبال قوانين جديدي براي حل بحران پناهجويان است و با توجه به دشواري هايي كه ورنر فايمن در اين زمينه داشت و با قدرت اين قوانين را اجرا مي كرد، ما هم كماكان بدون هيچ تغييري مسير وي را ادامه خواهيم داد.
ميترلنر روز (دوشنبه) همزمان با انتشار خبر استعفاي فايمان در يك كنفرانس خبري حاضر شد و گفت: حزب سوسيال از شنيدن اين خبر شوكه شده است و با توجه به نزديك بودن انتخبات رياست جمهوري، اين اقدام مي تواند مشكلاتي را براي حزب ما كه سعي دارد با ساير احزاب ائتلافي را براي پيروزي بر طرف مقابل(راستگرايان) تشكيل دهد، به وجود آورد.
صدراعظم موقت اتريش تاكيد كرد: دليلي براي استعفاي آقاي فايمان وجود نداشت و وي مي توانست سياست هاي كشور را طبق برنامه حزب سوسيال اجرايي كند اما در شرايط فعلي مي بايست به صورت پايدار و يكپارچه در كنار دوستان خود كشور را اداره كنيم.
'ورنر فايمان' صدراعظم اتريش به دنبال نتايج ضعيف حزب سوسيال دموكرات حزب تحت رهبري او در انتخابات اخير و عدم حمايت اين حزب از وي، روز دوشنبه استعفا كرد.
فايمان با انتشار بيانيه اي، هم از صدارت و هم از رياست حزب كناره گيري كرد و در بيانيه اي اعلام كرد: كشور به صدراعظمي نياز دارد كه از پشتيباني كامل حزبش برخوردار باشد.
شبك**اروپام**441**1021**1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدر اعظم موقت اتريش: سياست ممانعت از ورود پناهجويان با قدرت ادامه مي يابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X