رئيس موقت مجلس برزيل روند استيضاح عليه روسف را ابطال كرد

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري اروپا پرس، مارانيون دربيانيه اي اعلام كرد كه تصميم گرفته بخشي از درخواست « خوسه ادواردو كاردوزو» وكيل مدافع دولت كه تقاضاي باطل كردن جلسات برگزار شده در روزهاي 15 تا 17 آوريل (27 تا 29 فروردين )، درمجلس نمايندگان كه درآن به نفع استيضاح روسف راي داده شد را قبول كند.
وي گفت : من استدلال كاردوزو در رابطه با دلايل ارائه شده از سوي نمايندگان در زمان راي گيري را رد كردم زيرا معتقدم كه در اظهارات آنها خطايي وجود نداشته است.
مارانيون ادامه داد: بقيه استدلال ها دراين زمينه را پذيرفتم زيرا معتقدم كه خطاهايي‌ وجود داشته كه اين راي گيري را باطل مي‌ كند؛ نمايندگان قبل از اينكه كاردوزو استدلال هاي خود به نفع روسف را بگويد، راي خود را اعلام كردند و تقريبا به وي اجازه حرف زدن ندادند كه اين مساله، نقض حق دفاع است.
مارانيون با اتخاذ اين تصميم و ابطال جلسات قبلي، زمان جلسات جديد را مشخص خواهد كرد تا به اين ترتيب راي گيري در مورد استيضاح روسف در مجلس تكرار شود.
اين تصميم درحالي‌ صورت گرفته كه قرار بود مجلس سنا روز چهارشنبه و براساس راي موافق 15 تن از نمايندگاني كه گروه 20 نفره كميسيون ويژه سنا را تشكيل مي‌ دهند، درمورد استيضاح روسف راي دهند، اقدامي كه موجب سر درگمي بيشتر درمورد استيضاح روسف مي‌ شود.
مارانيون كه يكي‌ از حاميان روسف است، درحالي‌ هفته گذشته به رياست مجلس رسيد كه ديوان عالي‌ برزيل تصميم گرفت «ادواردو كانيا» رئيس مجلس و مروج استيضاح عليه روسف را به دليل استفاده از مجلس براي منافع خود، بر كنار كند.
ديلما روسف در نخستين واكنش نسبت به تصميم مارانيون گفت : اعتراض پذيرفته شده و در نتيجه روند استيضاح در تعليق است؛ با اين حال وي خواهان احتياط شد زيرا برزيل در وضعيت نوسان قرار دارد .
وي با تاكيد براين كه با يك كودتاي مخفي‌ روبرو است، ادامه داد : اراده من مبارزه تا آخرين لحظه است ؛ ما بايد از دموكراسي دفاع كنيم .
منتقدان روسف وي را به ارائه اطلاعات نادرست و حسابداري غيرقانوني براي پنهان كردن نتايج دولتي درسال هاي 2014 و 2015، تغيير بودجه از طريق قانون و انباشته كردن بدهي و عقد وام ها با بانك هاي دولتي متهم كرده ا ند و به همين دليل به دنبال استيضاح او هستند.
شبك**5*491**1021** 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس موقت مجلس برزيل روند استيضاح عليه روسف را ابطال كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X