عصائب اهل الحق: ايران اولين كشوري است كه در جنگ عليه داعش دركنارعراق ايستاد

به گزارش ايرنا، نعيم العبودي سخنگوي عصائب اهل الحق، دريك برنامه ويژه شبكه السومريه نيوز، مواضع ايران را در قبال عراق همواره مثبت ارزيابي كرد و دشمني با اين كشور را براي عراقي ها غيرممكن دانست و درخصوص برخي شعارها عليه ايران ازسوي عده اي معدود درتظاهرات هفته هاي قبل، گفت : حتي رهبران تظاهركنندگان نيز چنين شعارهايي را نپذيرفتند و رد كردند.
العبودي درباره برخورد نيروهاي الحشد الشعبي با رويدادهاي جاري سياسي درعراق، تاكيد كرد كه وظيفه الحشد الشعبي دفاع از خاك و وحدت عراق است و بيشتر گروه هاي الحشدالشعبي با هر گونه ورود به منازعات سياسي و اختلافات جاري مخالف هستند و از آن اجتناب مي كنند.
وي درخصوص تغييرات كابينه عراق نيز گفت اين تغييرات براي مردم سودي نخواهد داشت و ابتدا بايد موضوع تغيير قوانين وهمچنين كليت نظام سياسي، بررسي شود تا ببينيم روند سياسي جاري به نفع عراق است يا نه .
سخنگوي عصائب اهل الحق ، درباره بحث تغيير قانون اساسي نيز تاكيد كرد كه قانون اساسي وحي منزل و نص قرآن نيست كه نتوان تغييرش داد.
وي اضافه كرد كه بسياري از كشورها كه سابقه دمكراسي قديمي تري ازعراق دارند به اقتضاي نياز و شرايط ، در قانون اساسي خود تجديد نظر كرده اند.
هم اكنون تلاش هاي براي خارج كردن روند سياسي عراق از بن بست جاري از سوي رهبران سياسي اين كشور ادامه دارد.
به دنبال ورود گروهي از تظاهركنندگان در شنبه هفته گذشته به داخل منطقه سبز و پارلمان عراق و حمله به 3 نماينده، برخي فراكسيون ها از جمله ائتلاف كردستاني اعلام كرده تا تضمين محكمي در ارتباط با تامين امنيت نمايندگان پارلمان دريافت نكنند، درجلسات عادي شركت نخواهند كرد. درهمين ارتباط روز يكشنبه سليم الجبوري رئيس پارلمان عراق به سليمانيه و اربيل رفت تا شايد بتواند كردها را براي بازگشت به بغداد راضي كند.
شبك*4*353*1770* 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عصائب اهل الحق: ايران اولين كشوري است كه در جنگ عليه داعش دركنارعراق ايستاد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X