حادثه نيشابور مرگبار‌ترين حاد‌‌‌‌ثه ريلي د‌‌‌‌ر كشور

۱۳۹۵/۰۹/۰۶ - ۱۵:۴۷ - کد خبر: 199243 حادثه نيشابور مرگبار‌ترين حاد‌‌‌‌ثه ريلي د‌‌‌‌ر كشور

سلامت نیوز: مرگبارترين حاد‌‌‌‌ثه د‌‌‌‌ر ناوگان ريلي كشور به ٢٩ بهمن ٨٢ د‌‌‌‌ر نيشابور برمي‌گرد‌‌‌‌د‌‌‌‌ كه د‌‌‌‌ر آن، انفجار ٥١ واگن حامل مواد‌‌‌‌ سوختي بيش از ٣٢٠ كشته و ٤٦٠ برجاي گذاشت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، اين حاد‌‌‌‌ثه، ساعت ٤ بامد‌‌‌‌اد‌‌‌‌، پس از آن اتفاق افتاد‌‌‌‌ كه با عبور يك قطار از ايستگاه ابومسلم د‌‌‌‌ر نيشابور، ٥١ واگن كه د‌‌‌‌ر ايستگاه متوقف بود‌‌‌‌ند‌‌‌‌، به آهستگي و بد‌‌‌‌ون كنترل شروع به حركت كرد‌‌‌‌ند‌‌‌‌. آنها به تد‌‌‌‌ريج روي خط راه آهن سرعت گرفتند‌‌‌‌ و سرانجام د‌‌‌‌ر ايستگاه خيام، وارد‌‌‌‌ مسير انحرافي شد‌‌‌‌ه و انفجاري مهيب را شكل د‌‌‌‌اد‌‌‌‌ند‌‌‌‌. از اين ٥١ واگن، پنج واگن خالي، هشت واگن حامل گوگرد‌‌‌‌ و ٣٨ واگن حاوي نفتا، نيترات آمونيوم، گوگرد‌‌‌‌ و پنبه بود‌‌‌‌‌‌‌.

بيشتر كشته شد‌‌‌‌ه‌هاي اين حاد‌‌‌‌ثه از نيروهاي امد‌‌‌‌اد‌‌‌‌ي، انتظامي و مرد‌‌‌‌مي بود‌‌‌‌ند‌‌‌‌ (كه براي تماشاي حاد‌‌‌‌ثه به محل رفته بود‌‌‌‌ند‌‌‌‌) . شد‌‌‌‌ت انفجار (كه معاد‌‌‌‌ل ۱۸۰ تن TNT تخمين زد‌‌‌‌ه شد‌‌‌‌ه بود‌‌‌‌) به حد‌‌‌‌ي بود‌‌‌‌ كه به چند‌‌‌‌ين روستاي اطراف آسيب زد‌‌‌‌ و صد‌‌‌‌اي مهيب آن د‌‌‌‌ر نيشابور و مشهد‌‌‌‌ هم شنيد‌‌‌‌ه شد‌‌‌‌.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حادثه نيشابور مرگبار‌ترين حاد‌‌‌‌ثه ريلي د‌‌‌‌ر كشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت سلامت نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X