زایمان هم‌زمان دو میش در مرکز بازپروری حیات‌وحش پردیسان

میش مسئول مرکز بازپروری حیات وحش پردیسان از زایمان همزمان دو میش در مرکز حیات وحش پردیسان خبر داد.

علی عمارلویی، مسئول مرکز بازپروری حیات وحش پردیسان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم از زایمان هم‌زمان دو میش در این مرکز خبر داد و گفت: بره‌های یک ماهه‌ای که دوسال پیش توسط اداره کل محیط‌زیست استان تهران به مرکز بازپروری حیات‌وحش پردیسان تحویل داده شدند، امروز اولین زایمان خود را تجربه کردند.

وی با اشاره به مشکلات متعددی که تنها مرکز بازپروری حیات‌وحش کشور با آن مواجه است افزود: کمبود بودجه، امکانات و فضا از یک سو و نبود مراکز بازپروری دیگری در سطح کشور از سوی دیگر، خدمات ما را در این مرکز محدود می‌کند؛ کمبودهایی که امیدواریم با توجه بیشتر مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست و حمایت بخش خصوصی بتوانیم جبرانشان کنیم و هرچه بیشتر جهت حفاظت از حیات وحش موثر واقع شویم.
عمارلویی افزود: معمولاً حیواناتی را به مرکز ارجاع می‌دهند که از درمان آنها قطع امید کرده‌اند و در بسیاری از موارد نجات حیوان آسیب‌دیده از ما هم ساخته نیست و حیوان یا تلف می‌شود و یا به دلیل عدم امکان درمان و به منظور جلوگیری از درد و رنج بیشتر، در مرکز تصمیم بر یوتانایز (مرگ آرام با تزریق دوز بالای بیهوشی) حیوان گرفته می‌شود. متاسفانه همین امر سبب شده، رسانه‌ها همواره مرکز بازپروری پردیسان را مقصر مرگ حیوانات بدانند بدون توجه به اینکه سرنوشت این حیوانات پیش از ورودشان به پردیسان رقم خورده است.

مسئول مرکز بازپروری حیات وحش پردیسان در خصوص راهکاری برای جلوگیری از بدرفتاری مراجعه‌کنندگان پارک پردیسان با حیوانات گفت: موقعیت محلی مرکز بازپروری حیات‌وحش به گونه‌ای است که امکان جلوگیری از حضور مردم را فراهم نمی‌کند. از طرفی نبود اعتبارات و امکانات کافی، به کارگیری نگهبانان دایمی به منظور کنترل مراجعه کنندگان پارک را غیرممکن می‌سازد اما با همین تعداد پرسنل، بارها از اقدامات مراجعه‌کنندگانی که با حیوانات بدرفتاری می‌کنند و برای مثال گربه‌های پارک را در قفس گرگ‌ها می‌اندازند، جلوگیری کرده‌ایم اما آنچه مهمترین و موثرترین نقش را در جلوگیری از وقوع چنین حوادثی دارد، فرهنگ‌سازی رسانه‌ها در زمینه برخورد با حیوانات است.


عمارلویی در پایان، احداث مراکز بازپروری حیات‌وحش را در سطح کشور ضروری عنوان کرد و گفت: مرکز بازپروری پردیسان با امکانات و بودجه کنونی نمی‌تواند جوابگوی نیازهای حیات‌وحش آسیب‌دیده سراسر کشور باشد، بنابراین بسیار شایسته است با مشارکت سرمایه‌گذاران و همچنین سازمان حفاظت محیط‌زیست مراکزی دیگر جهت بازپروری حیات‌وحش آسیب‌دیده احداث شود که با برخورداری از امکانات و بودجه کافی بتوانند آسیب‌های وارده به حیات‌وحش را جبران کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زایمان هم‌زمان دو میش در مرکز بازپروری حیات‌وحش پردیسان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X