صفارهرندی: ما امروز نیازمند مقابله با تحریف تاریخ هستیم

صفار هرندی عصر امروز آیین رونمایی از تازه‌های ناشر انتشارات قدر ولایت با حضور محمدحسین صفارهرندی در سالن یاس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، صفارهرندی در این نشست با تشکر از مجمع ناشران انقلاب اسلامی به‌منظور برپایی سالن یاس که امکان درست انتخاب کردن کتاب در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند، گفت: کار بزرگ دوستان ما در انتشارات قدر ولایت چیزی نیست که من بخواهم در چند کلام درباره‌اش صحبت کنم. البته درباره تاریخ قبل از انقلاب دوستان زیادی هستند که در کار تألیف کتاب هستند اما متمرکز شدن بر روی تاریخ معاصر با نگاه سالم توأم بافهم درست و خارج از احساسات محصولی است که قدر ولایت آن را به جامعه کتاب‌خوان تبدیل کرده است.

وی در ادامه با اشاره به کتابهای رونمایی شده در این جلسه گفت: درباره رضاخان دیکتاتور این روزها خیلی‌ها روی منبر می‌روند که بخش عمده‌ای از حرف‌هایشان محصول کینه‌ورزی‌های انقلابی است درحالی‌که نه تطبع انقلابی دارند و نه دریافت ویژه‌ای از آن دوران و نه حتی سندی. بلکه سعی می‌کنند القائاتی کنند برای تخطئه دوران انقلاب اسلامی، چنانچه پهلوی‌ها هم‌زمانی که خود به حکومت رسیده‌اند، دوران پیش از خود را به لجن کشیده‌اند.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ضدانقلاب خارج از کشور امروز به‌صورت رسمی اعلام می‌کند که سعی دارد صورت تازه‌ای از تاریخ را برای نسلی که آن را ندیده روایت کند. این افراد در دوره‌ای هم متأسفانه میدان‌دار اصلی شده‌اند، اما خوشحالیم که امروز غلبه با صداهایی همچون نویسندگان موسسه قدر ولایت است. رسالت این موسسه به نظر من جلوگیری از تحریف تاریخ است. جوان امروز باید بداند که وقتی ما می‌گوییم جشن هنر شیراز در سال 55 اقدامی فضاحت آمیز بوده است،معنایش چیست و چه حرکتی بوده که حتی روزنامه‌های وابسته به رژیم هم در آن زمان‌بر علیه او مطلب نوشتند. به باور من حرکت‌هایی مانند انتشار این کتابها آنچه که مسیر سهم تاریخی صحیح مردم را سد می‌کند، برطرف می‌سازد.
صفارهرندی همچنین گفت: ما امروز نیازمند مقابله با تحریف تاریخ هستیم؛ چراکه مخالفان انقلاب اسلامی سفره‌ای از تاریخ پیش رویمان بازکرده‌اند که بوی تعفن و دروغ می‌دهند سعیشان این است که چهره‌های پلید را فرشته جلوه دهند، اما مگر می‌شود فردی قاتل، دیکتاتور، هوس‌باز و... مانند رضاشاه را پاک نشان داد. آثار تاریخی ما باید محل اعتبار و عبرت‌آموزی باشد.
همچنین در این مراسم، محمد عطایی مدیر نشر قدر ولایت نیز در سخنانی گفت: تاریخ جایگاه شایسته‌ای در هدایت ملت‌ها دارد؛ و متأسفیم که در نمایشگاه کتاب امسال شاهد آثاری هستیم که سعی دارند تاریخ را به شکل دیگری نمایش دهند. ما با توجه به این مسئله و حساسیت ویژه‌ای که رهبر انقلاب به مسئله تاریخ‌دارند، سعی کردیم در کتابهایمان تاریخ معاصر ایران را با زبانی واقعی و با اسنادی متقن در اختیار عموم قرار دهیم.
در این مراسم، از کتابهایی با عنوان «دولتمردان فرهنگی و فرهنگ دولتمردان»، «حزب اعتماد ملی»، «رضاخان در قاب 190 تصویر»، «اشتباه تاریخی مصدق»، «مدارس جدید و نفوذ فرهنگی غرب در ایران» و «دخترهای فرهنگی دهه اول انقلاب» رونمایی شد.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صفارهرندی: ما امروز نیازمند مقابله با تحریف تاریخ هستیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X