بيل كلينتون : بهبود روابطه ايران و امريكا به زمان نياز دارد

پس از پايان يافتن رقابت هاي درون حزبي حزب جمهوري خواه و محرز شدن حضور دونالد ترامپ به عنوان تنها نماينده اين حزب در انتخابات رياست جمهوري امريكا، رقابت هاي درون حزبي در جبهه حزب دموكرات به صورت فشرده بين برني سندرز و هيلاري كلينتون در جريان است.
كمپين انتخاباتي هيلاري كلينتون از چهارشنبه گذشته با حمايت اعضاي خانواده اش در كاليفرنيا شروع شد.
يكي از اولين سخنراني هاي برنامه هاي ماه مي اين كمپين، سخنراني بيل كلينتون روز يكشنبه در منطقه ي اتباع كره مقيم شهر لس آنجلس(Koreatown) بود و در گاردن سوئيت هتل اين محله و با مشاركت جامعه آسيايي تبارهاي امريكا برگزار شد.
در اين برنامه كه در سالن اجتماعات اين هتل با حضور پررنگ كره اي تبارهاي ساكن آمريكا برگزار شد،حضور گسترده رسانه هاي مختلف خبري و شبكه هاي تلويزيوني بشدت محسوس بود و بيل كلينتون با وجود گذشت چندين سال از دوره رياست جمهوري و دوري از سياست همچنان مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.
در ابتداي اين برنامه دو نفر از جامعه آسيايي تبارها براي دقايق كوتاهي صحبت كردند و سپس بيل كلينتون به ارائه سخنراني كوتاه و فشرده اي پرداخت و تلاش كرد به ايجاز برنامه هاي آتي همسرش در صورت تصدي رياست جمهوري آمريكا را تشريح كند.
كلينتون گفت:«عميقا براي من و هيلاري حمايت جامعه آسيايي تبارهاي امريكايي مهم است و من همچنين مي خواهم بگويم كه اين جامعه بالاتر از همه بايد منجر به ايالات متحده يكپارچه و آينده مشترك شود و ما معتقديم كه تنوع و پذيرش يكديگر مي تواند همچون يك نقطه قوت عمل كند.
همچنين كلينتون در با يك كنايه غير مستقيم نسبت به اظهارات دونالد ترامپ واكنس نشان داد و گفت :«هيلاري با اين نوع هياهوها و جنجال ها براي اهريمن جلوه دادن مسلمانان آمريكايي مخالف است.»
بيل كلينتون در تمام مدت سخنراني بدون ذكر نام و اشاره مستقيم به نام دونالد ترامپ تلاش داشت به گفته هاي او واكنش نشان دهد.او در بخشي ديگر از سخنانش با اشاره به اظهارات ترامپ براي كشيدن ديوار حائل بين امريكا و مكزيك گفت:برخي مي گويند نياز به ساخت يك حصار در سراسر رودخانه ريو گراند وجود دارد.ايالات متحده مي تواند يك ديوار در امتداد مرز كانادا بسازد و يا حتي يك ديوار حائل در امتداد سواحل اقيانوس آرام، اما آيا اين راه حل از تروريسم افراطي جلوگيري مي كند؟»
وي ادامه داد:«رئيس جمهوري بعدي مي تواند نيروي دريايي را در مناطق ورودي مستقر كند و يا حتي مي تواند از طريق نيروهاي هوايي همه روزه پروازهايي در مرزهاي ورودي براي جلوگيري از ورود هر كسي به امريكا در آينده برقرار كند.اما شما نمي توانيد رسانه هاي اجتماعي را كنترل كنيد.»
كلينتون همچنين در بخشي ديگر از اين سخنراني با تاكيد مكرر بر مزاياي يك 'طبقه متوسط قوي تر' خاطر نشان كرد اين چنين طبقه اي به تسهيل 'ترقي اجتماعي' كمك مي كند و همسرش براي اين كار بهترين ايده ها را دارد .
رئيس جمهوري اسبق آمريكا همچنين گفت كه بدهي هزينه هاي تحصيل دانشگاهي بايد به يك سيستم شبيه به وام مسكن 20 ساله تبديل شود تا دانشجويان بتوانند هر ماه مقدار پول محدودي را براي هزينه تحصيل بپردازند.
وي همچنين ايده برني سندرز ديگر كانديداي حزب دموكرات براي رايگان كردن شهريه كالج ها را زير سئوال برد و گفت:«ايالت هايي مانند كاليفرنيا قادر به اجراي چنين طرحي نخواهند بود.»
شبك **اروپام.542.**1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بيل كلينتون : بهبود روابطه ايران و امريكا به زمان نياز دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X