افزايش مشاغل غير رسمي با كاهش قدرت خريد مردم

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، محمد عطارديان عصر شنبه در همايش گذر از اقتصاد غير رسمي به اقتصاد رسمي كه در مجموعه تلاش با حضور وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي و تشكل هاي كارگري و كارفرمايي برگزار شد، افزود: اگر مي خواهيم از اقتصاد غير رسمي به اقتصاد رسمي گذر كنيم ابتدا بايد بنگاه هاي اقتصادي پايدار داشته باشيم .
وي گفت: هم اكنون گرفتن مجوز يك بنگاه اقتصادي به گونه اي دشوار است كه افراد به مشاغل غير رسمي روي مي آورند از اين رو بايد بنگاه هاي پايداري كه در چارچوب قوانين كسب و كار فعاليت مي كنند، ايجاد شوند.
وي با اشاره به اين كه بخش خصوصي بيشترين اشتغال را در كشور ايجاد مي كند، اظهار كرد: برخي از افراد براي رهايي از فقر به دنبال راه اندازي كسب و كار مي روند .پايداري بنگاه ها در چنين شرايطي مهم است.
وي يادآور شد: براي حل مشكل مشاغل غير رسمي ،دولت بايد بدهي 100هزار ميليارد توماني خود را به صندوق تامين اجتماعي براي توسعه اشتغال پايدار ،پرداخت كند.
اين فعال كارفرمايي همچنين از تشكيل هلدينگي توسط كارفرمايان به منظور حمايت از بنگاه هاي اقتصادي خبر داد و گفت: كارفرمايان حاضر شدند هلدينگي با2هزار ميليارد ريال تومان سرمايه تشكيل دهند تا به ايجاد اشتغال پايدار در بخش مشاغل غير رسمي كمك كند و در صورتي كه دولت از اين هلدينگ حمايت كند كارفرمايان حاضرند سرمايه خود را تا 10هزار ميليارد ريال افزايش دهند.
اقتصام(3)9123 **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزايش مشاغل غير رسمي با كاهش قدرت خريد مردم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X