فرماندار زرندیه بر تثبیت جایگاه مطالعه در سبد فرهنگی خانوارها تاكید كرد

محمد كردی شامگاه دوشنبه در نشست انجمن كتابخانه های شهرستان زرندیه گفت: یكی از شاخص های ارزیابی توسعه یافتگی میزان اطلاعات و دانش افراد هر جامعه است كه لازم است با گسترش فرهنگ مطالعه از سنین پایین این مهم پیگیری شود.
وی بیان كرد: شهرداری ها و شواهای اسلامی شهرها برای تشویق گروه های سنی مختلف در عضویت كتابخانه های عمومی تمهیدات لازم را به عمل آورند.
رئیس انجمن كتابخانه های شهرستان زرندیه گفت: دستیابی به توسعه با دانش و مطالعه قراهم می شود چرا كه با مطالعه كتاب، به تجارب ارزنده و پختگی دست می یابیم و دراین راستا لازم است شهرداریها در فراهم كردن بستر های مطالعه در بین جوانان ونوجوانان اهتمام داشته باشند.
كردی اظهار داشت: سرانه مطالعه كتاب در بین اقشار مختلف جامعه با استاندارد ها فاصله دارد كه باید با روش های جذاب جبران شود.
وی گفت: اهمیت مطالعه كتاب به اندازه ای است كه باید ایجاد بستر های این مهم دراولویت اقدامات فرهنگی قرار گیرد.
فرماندار زرندیه عنوان كرد: مشوق های فرهنگی و ارائه برنامه های محوری از جمله راهكارهایی است كه می تواند به ترویج كتاب و كتابخوانی كمك كند.
وی افزود: تخصیص نیم درصد بودجه سالانه شهرداری ها به نهاد كتابخانه ها و تحقق این بند از قانون، ارج نهادن به مباحث فرهنگی شهرستان زرندیه است.
نامگذاری كتابخانه شهرپرندك به نام كتابخانه ابوعلی مشكویه دانشمند پرآوازه ایران، واریز نیم درصد سهم شهرداریها به حساب نهاد كتابخانه شهرستان زرندیه، نصب تندیس و المان مشاهیر شهرستان در ورودی شهرها از مصوبات این نشست بود.
شهرستان زرندیه به مركزیت شهر مامونیه با جمعیت بیش از57 هزار نفر دارای پنج باب كتابخانه عمومی است.
7108/3075/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار زرندیه بر تثبیت جایگاه مطالعه در سبد فرهنگی خانوارها تاكید كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X