150 خبرنگار ايراني و عراقي در نخستين جشنواره فرامرزي مطبوعات حضور دارند

به گزارش ايرنا، عبدالحميد كرمي عصر دوشنبه در نشست خبري جشنواره فرامرزي مطبوعات گفت: ميزباني ايلام در برگزاري نخستين جشنواره فرامرزي مطبوعات و خبرگزاري هاي استان هاي جدار نوار مرزي ايران و عراق افتخار بزرگي براي اين استان و جامعه فرهنگي و رسانه ايي است.
وي اظهار كرد: ايلام در يك مسابقه نفس گير ميزباني اين جشنواره را گرفت و استان هاي مرزي كشورمان اين توان را در ايلام براي ميزباني جشنواره ديدند كه اميدواريم از اين ظرفيت به نحو مطلوبي استفاده شود.
كرمي با اشاره به دوران حساس پسا تحريم تاكيد كرد: اين جشنواره در واقع مسابقه اي براي جذب سرمايه و سرمايه گذار خارجي است چون رسانه ها به عنوان پيشتازان توسعه كشور در سال اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل مي توانند در اين زمينه تاثيرگذار باشند.
وي از رسانه هاي اين استان به ويژه خبرگزاري جمهوري اسلامي مركز ايلام به خاطر انعكاس مناسب و به موقع اخبار جشنواره از زمان تشكيل دبيرخانه تاكنون تقدير كرد.
رئيس خانه مطبوعات استان ايلام همچنين ابراز اميدواري كرد برگزاري اين جشنواره در داير شدن دبيرخانه دائمي ستاد اربعين در اين استان نيز موثر باشد.
دبير اجرايي اين جشنواره نيز در اين نشست جشنواره را نخستين رويداد مهم فرهنگي در حوزه رسانه استان ايلام دانست كه سطح رقابت را به فراسوي مرزها كشيده است.
علي حيدر بيگي تاكيد كرد: دنياي كنوني دنياي رسانه هاست بطوريكه در همه جاي زندگي حضور داشته و موجب شكل گيري هويت و شخصيت انسانها هستند.
وي برگزاري اين جشنواره را احياگر مراودات، تبادلات و تعاملات مشترك دو كشور ايران و عراق دانست و افزود: دبيرخانه جشنواره در قالب چهار كميته علمي، تبليغات، پشتيباني و روابط بين الملل و تشريفات از آبان ماه پارسال تشكيل شد.
حيدربيگي يادآور شد: در مجموع يك هزار و 278 اثر شامل يك هزار و 20 اثر در بخش آزاد و 173 اثر در بخش ويژه به دبيرخانه اين جشنواره از سوي اهالي رسانه هاي استان هاي مرزي ارسال شده است.
وي با بيان اينكه در پالايش اوليه 207 اثر حذف شدند، گفت: 150 خبرنگار از استان هاي جدار مرز ايران و عراق در اين جشنواره سه روزه كه از 27 تا 29 ارديبهشت در ايلام برگزار مي شود، شركت دارند.
وي بررسي مسايل محيط زيست و مسائل اجتماعي و فرهنگي، برپايي نمايشگاه مطبوعاتي از آثار استان هاي شركت كننده و برپايي غرفه استان قدس رضوي به منظور نمايش آثار تاريخي و نفيس را از برنامه هاي جنبي جشنواره اعلام كرد.
به گفته حيدر بيگي، در اين جشنواره اساتيد علوم ارتباطات و جامع شناسي و همچنين مسئولان وزارت ارشاد و وزارت امور خارجه شركت خواهند داشت.
در اين نشست همچنين از پوستر نخستين جشنواره فرامرزي مطبوعات، خبرگزاري ها و پايگاه هاي خبري استان هاي جدار مرزي ايران و عراق رونمايي شد.
7171/9002

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «150 خبرنگار ايراني و عراقي در نخستين جشنواره فرامرزي مطبوعات حضور دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X