ديپلمات وزارت خارجه عراق: خاستگاه افراط گري شيعه و سني نيست

به گزارش ايرنا محمد صحاف دوشنبه در نخستين نشست كنفرانس بين المللي علوم ديني و مبارزه با افراط گري در سرسراي خليج فارس پرديس دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان افزود : تندروي و افراط گري نتيجه تضادها و تقابل ‎هاي ايدئولوژيك در حوزه سياست است.
وي تصريح كرد: اين شكل از تندروي خودش را به اشكال گوناگون نشان مي ‎دهد كه شكل نخست آن نبرد و كشتن طرف مقابل است و اشكال ديگر آن شامل درگيري و تنازع في مابين، رقابت بين دو طرف، حضور نداشتن و فعاليت اجتماعي عده ‎اي از افراد، بهره‎گيري از توانمندي همه اقشار و مذاهب و عقب‎ ماندگي فضاي سياسي كشورهاي اسلامي است.
وي خاطرنشان كرد: معيار و شاخص مشتركي بين مذاهب مختلف براي فهم اسلام وجود ندارد و اين مي ‎تواند همان گونه كه خوب باشد به عاملي براي درگيري بين افراد نيز تبديل شود.
به اعتقاد صحاف؛ مشكل كنوني جهان اسلام اين است كه هيچ شاخص مشتركي بين مذاهب مختلف براي خوانش و فهم معيارها وجود ندارد.
ديپلمات وزارت خارجه عراق ادامه داد: منبع آزادي اجتماعي در جهان اسلام بر اساس اصول حق و تعاليم الهي نيست با چنين وضعيتي جامعه جاهلي پديد مي‎آيد و با جاهليت معاصر رو به ‎رو خواهيم بود.
شبك **3014/6203 **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ديپلمات وزارت خارجه عراق: خاستگاه افراط گري شيعه و سني نيست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X