تاكيد رئيس مركز پايش جهاني حريق بر مشاركت مردمي براي پيشگيري از آتش سوزي

پروفسور ' يوهان گلدامر ' عصر دوشنبه در نشست ملي و نخستين كارگاه آموزشي بين المللي مديريت پيشگيري و اطفاي حريق در عرصه هاي منابع طبيعي در شهرستان عباس آباد مازندران ، اظهار داشت : بايد از كره زمين در برابر حوادثي همچون آتش سوزي حفاظت كرد و در اين راستا نقش مردم با تقويت مسئوليت پذيري و مشاركت آنها در پيشگيري و اطفاي حريق از جايگاه خاصي برخوردار است.
وي افزود : امروزه از سراسر جهان خبرهايي از وقايع طبيعي از جمله آتش سوزي منابع طبيعي مخابره مي شود كه نشات گرفته از تغييرات جوي و اقليمي اي است كه به دليل فعاليت هاي نادرست انسان ها ايجاد شده است.
گلدامر گفت : انسان ها بايد مسئوليت و عواقب كارهاي اشتباه خود را بپذيرند و با تحقيقات مناسب و بهره گيري از تجربيات ، بهترين روش را براي مقابله با آتش سوزي به سياستمداران معرفي كنند.
رئيس مركز پايش جهاني حريق افزود : بايد با همكاري جوامع بين المللي و سازمان هاي جهاني و به كار گيري ابتكار عمل در جهت كاهش خسارت آتش سوزي گام برداريم.
وي با اشاره به آتش سوزي اخير در منابع طبيعي كانادا ، گفت : يكصد هزار نفر از مردم منطقه آتش سوزي تخليه شدند و خسارت جاني نيز نداشت ، ولي در هند و نپال آتش سوزي موجب نابودي خانه ها و روستاها و مرگ افراد شد ، اگر چه خبري در اين رابطه انعكاس نيافت.
نماينده سازمان خواروبار و كشاورزي ملل متحد ( فائو ) در ايران نيز در اين نشست اظهار داشت: رشد جمعيت انساني ارتباط نزديكي با آتش سوزي ها دارد و در اين راستا ترافيك و ساخت ساختمان ها موجب كاهش زمين كشت مي شود كه مردم براي دوري از فقر و مقاصد اقتصادي مناطق سبز را از بين مي برند.
' سرج ناكوزي ' افزود : آتش سوزي علاوه بر برهم زدن چرخه طبيعي زيستي ، گونه هاي متنوع گياهي و جانوري را نابود مي كند و آلودگي آب ها ، توفان و سيل هم از ديگر پيامدهاي آن است.
وي ادامه داد : براي مديريت آتش سوزي و كنترل آن بايد با استفاده از دستورالعمل هاي لازم از قابليت هاي فرهنگي بهره برد و در اين زمينه همكاري با فائو مديريت خوب و روش پايدار و مناسب براي مقابله با اين تهديدهاست.
نشست ملي و نخستين كارگاه آموزشي بين المللي مديريت پيشگيري و اطفاي حريق در عرصه هاي منابع طبيعي امروز با حضور كارشناسان داخلي و خارجي اين رشته در مركزآموزشي منابع طبيعي كلارآباد عباس آباد آغاز به كار كرد و به مدت سه روز ادامه دارد .
/1295/ 1602/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاكيد رئيس مركز پايش جهاني حريق بر مشاركت مردمي براي پيشگيري از آتش سوزي» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات