تاكيد رئيس مركز پايش جهاني حريق بر مشاركت مردمي براي پيشگيري از آتش سوزي

پروفسور ' يوهان گلدامر ' عصر دوشنبه در نشست ملي و نخستين كارگاه آموزشي بين المللي مديريت پيشگيري و اطفاي حريق در عرصه هاي منابع طبيعي در شهرستان عباس آباد مازندران ، اظهار داشت : بايد از كره زمين در برابر حوادثي همچون آتش سوزي حفاظت كرد و در اين راستا نقش مردم با تقويت مسئوليت پذيري و مشاركت آنها در پيشگيري و اطفاي حريق از جايگاه خاصي برخوردار است.
وي افزود : امروزه از سراسر جهان خبرهايي از وقايع طبيعي از جمله آتش سوزي منابع طبيعي مخابره مي شود كه نشات گرفته از تغييرات جوي و اقليمي اي است كه به دليل فعاليت هاي نادرست انسان ها ايجاد شده است.
گلدامر گفت : انسان ها بايد مسئوليت و عواقب كارهاي اشتباه خود را بپذيرند و با تحقيقات مناسب و بهره گيري از تجربيات ، بهترين روش را براي مقابله با آتش سوزي به سياستمداران معرفي كنند.
رئيس مركز پايش جهاني حريق افزود : بايد با همكاري جوامع بين المللي و سازمان هاي جهاني و به كار گيري ابتكار عمل در جهت كاهش خسارت آتش سوزي گام برداريم.
وي با اشاره به آتش سوزي اخير در منابع طبيعي كانادا ، گفت : يكصد هزار نفر از مردم منطقه آتش سوزي تخليه شدند و خسارت جاني نيز نداشت ، ولي در هند و نپال آتش سوزي موجب نابودي خانه ها و روستاها و مرگ افراد شد ، اگر چه خبري در اين رابطه انعكاس نيافت.
نماينده سازمان خواروبار و كشاورزي ملل متحد ( فائو ) در ايران نيز در اين نشست اظهار داشت: رشد جمعيت انساني ارتباط نزديكي با آتش سوزي ها دارد و در اين راستا ترافيك و ساخت ساختمان ها موجب كاهش زمين كشت مي شود كه مردم براي دوري از فقر و مقاصد اقتصادي مناطق سبز را از بين مي برند.
' سرج ناكوزي ' افزود : آتش سوزي علاوه بر برهم زدن چرخه طبيعي زيستي ، گونه هاي متنوع گياهي و جانوري را نابود مي كند و آلودگي آب ها ، توفان و سيل هم از ديگر پيامدهاي آن است.
وي ادامه داد : براي مديريت آتش سوزي و كنترل آن بايد با استفاده از دستورالعمل هاي لازم از قابليت هاي فرهنگي بهره برد و در اين زمينه همكاري با فائو مديريت خوب و روش پايدار و مناسب براي مقابله با اين تهديدهاست.
نشست ملي و نخستين كارگاه آموزشي بين المللي مديريت پيشگيري و اطفاي حريق در عرصه هاي منابع طبيعي امروز با حضور كارشناسان داخلي و خارجي اين رشته در مركزآموزشي منابع طبيعي كلارآباد عباس آباد آغاز به كار كرد و به مدت سه روز ادامه دارد .
/1295/ 1602/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاكيد رئيس مركز پايش جهاني حريق بر مشاركت مردمي براي پيشگيري از آتش سوزي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X