معلم ياسوجي ميزبان سه جهانگرد هلندي بود

هادي زارع پور عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: سه جهانگرد هلندي به نام هاي ويليام و پسر عموي وي ژيلوت و خانم اريس همسر ژيلوت كه تصميم گرفته اند با دوچرخه كشورهاي دنيا را دور بزنند وارد شهر ياسوج شدند و اين معلم ياسوجي در برخورد با آنان در يكي از خيابان هاي اين شهر هر سه نفر را به منزل خود دعوت كرد.
وي بيان كرد: به گفته حيدر داستار اين جهانگردان در حال جستجو براي پيدا كردن هتل بودند كه از آنها براي اقامت و استراحت در منزل خود دعوت كردم و آنان نيز پذيرفتند.
زارع پور اظهار كرد: معلم ياسوجي به رسم نوعدوستي و ميهمانوازي ميزبان اين سه جهانگرد شد تا چنين فرهنگ نيكي ادامه يابد.
وي عنوان كرد: اين جهانگردان مدت سه هفته است كه ايرانگردي با دوچرخه را ادامه مي دهند.
زارع پور ابراز داشت: اين سه جهانگرد اعلام كردند كه برايمان جالب و حيرت انگيز بود كه يك شهروند ياسوجي كه بعدها متوجه شديم معلم است ميزبان ما شد.
وي افزود: به گفته اين جهانگردان مسيحي چنين اقدام نوعدوستي بيانگر ارزش گذاشتن به انسان ها در دين مبين اسلام است.
زارع پور گفت: اين سه جهانگرد گفتند كه به عنوان يكي از ماندگارترين خاطره هاي زندگي و سفر خود هرگز اقدام اين معلم ياسوجي را فراموش نمي كنيم.
وي بيان كرد: به گفته اين جهانگردان سفر با دوچرخه علاوه بر ورزش فرصت مشاهده بهتر طبيعت جذاب ايران و به ويژه شهر ياسوج را به طور كاملتري برايشان ايجاد كرده است.
زارع پور اظهار كرد: اين سه جهانگرد گفتند كه كهگيلويه و بويراحمد و ياسوج يكي از مناطق تماشايي ايران است و زيبايي هاي اين شهر ما را متحير كرد.
ياسوج مركز كهگيلويه و بويراحمد با جمعيتي افزون بر 100 هزار نفر به دليل داشتن جاذبه هاي بكر طبيعي، تاريخي و باستاني به پايتخت طبيعت ايران مشهور شده و در ايام مختلف سال به ويژه بهار و تابستان نيز ميزبان صدها هزار مسافر و ميهمان داخلي و تعدادي گردشگر خارجي است.
7535/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معلم ياسوجي ميزبان سه جهانگرد هلندي بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X