جهانگيري: تحقق اقتصاد مقاومتي خواست همه اركان نظام / لزوم رعايت رويكردهاي اقتصاد مقاومتي در همه دستگاه ها و نهادها

به گزارش ايرنا به نقل پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، 'اسحاق جهانگيري' عصر امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي با بيان اين مطلب افزود: اين طور نيست كه فقط دستگاه هاي اقتصادي دولت مورد خطاب سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي باشند و ساير دستگاه ها از تكاليف و وظايف مبتني بر اقتصاد مقاومتي معاف شوند.
وي ادامه داد: دستگاه هاي غيراقتصادي دولت و نيز دستگاه هاي ساير قواي سه گانه و به عبارتي همه نهادها و سازمان هاي دولتي و غيردولتي در تحقق اقتصاد مقاومتي داراي سهم و مسئوليت هستند و بايد در اين زمينه گزارش عملكرد خود را به دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ارائه دهند.
او با تاكيد بر اين كه تحقق اقتصاد مقاومتي خواست همه اركان نظام است و پاي اجراي اين سياست ها ايستاده اند، تصريح كرد: بايد اقدامات و برنامه هاي همه دستگاه ها و نهادهاي كشور رصد شود و تصميمات و برنامه هايي كه به نوعي مانع از تحقق اقتصاد مقاومتي هستند، مورد بازنگري قرار گرفته و اصلاح شوند.
معاون اول رئيس جمهوري با اشاره به اين كه مقام معظم رهبري نسبت به اقتصاد مقاومتي حساسيت ويژه اي دارند و تحقق آن را پيگيري مي كنند، گفت: همه دستگاه ها و نهادها بايد با جديت و به صورت همه جانبه پاي اين موضوع بايستند و با اهتمام ويژه اجراي اقتصاد مقاومتي را دنبال كنند.
جهانگيري خطاب به دستگاه هاي اجرايي دولت گفت: پروژه ها و برنامه هاي اولويت دار دستگاه ها براي تحقق اقتصاد مقاومتي احصاء و ابلاغ و بودجه هر پروژه نيز مشخص شده است، بنابراين انتظار مي رود دستگاه هاي اجرايي دولت با جديت هرچه بيشتر اجراي اين برنامه ها را دنبال كنند و نشان دهند كه دولت به طور جدي به اين سياست ها باور دارد.
وي همچنين به برنامه ريزي وزارت نفت براي تعامل با دانشگاه ها و مراكز علمي و تحقيقاتي معتبر كشور براي بومي سازي فناوري و ساخت تجهيزات مورد نياز صنعت نفت اشاره كرد و گفت: اين اقدام وزارت نفت در واقع تعريف جديدي از ارتباط صنعت و دانشگاه ارائه كرده است و مي تواند براي ساير دستگاه ها الگويي مناسب باشد.
در اين جلسه كه وزراي فرهنگ و ارشاد اسلامي، كشور، نفت، راه و شهرسازي، ارتباطات و فناوري اطلاعات، امور اقتصادي و دارايي، صنعت، معدن و تجارت، دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، معاون علمي و فناوري رئيس جمهور، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و رئيس هيات عامل صندوق توسعه ملي نيز حضور داشتند، دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي گزارشي از روند اجرا و پيگيري مصوبات گذشته ستاد ارائه كرد.
همچنين گزارشي از جلسات برگزار شده براي طراحي نظام رعايت رويكردهاي اقتصاد مقاومتي ارائه و برنامه ريزي دبيرخانه ستاد براي تحقق منويات مقام معظم رهبري مبني بر حصول اطمينان از انطباق اقدامات و فعاليت هاي دستگاه هاي اجرايي با سياست هاي اقتصاد مقاومتي تشريح شد.
شبك**1021**1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جهانگيري: تحقق اقتصاد مقاومتي خواست همه اركان نظام / لزوم رعايت رويكردهاي اقتصاد مقاومتي در همه دستگاه ها و نهادها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X