معاون رئيس جمهوري: قطار دولت تدبير و اميد ترمز دارد/ تحقق مشي اعتدالي در فضاي سياسي به عنوان پشتوانه اقتصاد

به گزارش ايرنا محمد شريعتمداري عصر دوشنبه در نشست هم انديشي كرماني هاي مقيم خارج از كشور و علاقه مندان به سرمايه گذاري در استان كرمان كه در آستانه سفر كاروان تدبير و اميد به اين استان برگزار شد، افزود: توافق ما با جامعه جهاني اقدامي توام با سرافرازي بود.
وي گفت: در حوزه سياست خارجي دولت قدم هاي بزرگي را برداشت و اين قدم ها براساس سه اصلي بود كه رهبري درباره آنها صحبت كرده بودند و سياست خارجي كشور براساس اصول عزت، حكمت و مصلحت شكل گرفت.
وي اظهار كرد: عزم دولت براي تدبير و اميد منجر به رفع تحريم هاي ظالمانه شد و در قالب هم آوري فكري، حقوقي و بين المللي در اين عرصه اتفاقات خوبي رخ داد.
معاون اجرايي رئيس جمهوري گفت: پس از تلاش هاي ايران در عرصه بين المللي در بهبود روابط با كشورها پيشرفت حاصل شد و با آنها مطرح كرديم كه ايران بازار فروش محصولات شما نيست بلكه بازاري براي تكنولوژي و فناوري است.
وي با اشاره به كاهش قيمت نفت افزود: در حال رسيدن به شرايط مطلوب تري در زمينه فروش نفت هستيم و دولت تلاش دارد برخلاف گذشته به جاي ريختن درآمد حاصل از نفت در كارت هاي يارانه، آن را در روند صحيح به كار گرفته و از آنها استفاده اهرمي در مسير توسعه صورت گيرد.
شريعتمداري تصريح كرد: براي رسيدن به شرايط مطلوب در حوزه اقتصادي نياز به گذشت زمان است و دولت در اين زمينه تلاش هاي خوبي در حوزه حفظ ارزش پول ملي و كاهش تورم داشته است.
وي گفت: دولت تلاش كرد نرخ ارز در كشور از ثبات نسبي برخوردار باشد و معتقد است كه در مناسبات جاري با دنيا بايد قابل پيش بيني عمل كنيم.
معاون رئيس جمهوري افزود: سياست هاي دولت در حوزه اقتصادي به گونه اي است كه با تورم مبارزه كند و ثبات قيمت ارز محقق شود.
وي بيان كرد: در حوزه سياسي نيز كارهاي خوبي در دولت تدبير و اميد انجام شده است و نمونه آن در استان كرمان رخ داد كه همه گروه هاي سياسي براي توسعه استان پاي كار آمده اند.
شريعتمداري اظهار كرد: در استان كرمان نيز در راستاي سياست هاي دولت تدبير و اميد تلاش هاي خوبي در حوزه همراهي و همگامي گروه هاي سياسي انجام شده است.
وي گفت: نمونه همراهي گروه هاي سياسي را در اين دوره از انتخابات شاهد بوديم كه گروه هاي بازنده به برندگان تبريك گفتند.
وي دعواهاي جناح هاي سياسي را مانع سرمايه گذاري دانست و افزود: دولت تلاش كرده كه مشي اعتدالي را در فضاي سياسي كشور محقق سازد و آن را پشتوانه مسائل اقتصادي قرار دهد.
رئيس ستاد سفر كاروان تدبير و اميد عنوان كرد: در حوزه بهداشت و درمان نيز گام هاي اساسي برداشته شد و به جاي پرداخت يارانه ها به سياستي معقول برگشته ايم.
وي با اشاره به مشاركت بخش خصوصي در حوزه بهداشت و درمان گفت: اين امر از سياست هاي كلي دولت بوده است.
شريعتمداري افزود: دولت در كشور ما مي تواند دو منبع درآمد داشته باشد كه يكي از آنها فروش نفت و درآمد ديگر نيز ماليات است.
وي تصريح كرد: هر دو منابع درآمدي تابع عوامل برون زا هستند و نمي توان به آنها اتكا كرد.
وي گفت: خام فروشي كار زشتي است و اي كاش بتوانيم درب چاه هاي نفت را بسته و اقتصاد كشور را بر پايه بدون نفت بنا كنيم.
معاون اجرايي رئيس جمهوري افزود: نفت پيش قراول و پيش برنده اقتصاد ايران است و زماني كه منابع نفتي كاهش مي يابد، ركود در كشور ايجاد مي شود.
وي گفت: با ايجاد ركود، ماليات نيز تحت تاثير منفي قرار مي گيرد و عملا دولت بدون پول مي شود لذا بتدريج در حال برگشتن به فضاي مطلوب اقتصادي هستيم.
رئيس جمهوري فردا (سه شنبه) در بيست و هفتمين سفر استاني كاروان تدبير و اميد به كرمان مي آيد.
شبك **7440/3028**1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون رئيس جمهوري: قطار دولت تدبير و اميد ترمز دارد/ تحقق مشي اعتدالي در فضاي سياسي به عنوان پشتوانه اقتصاد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X