معاون رئیس جمهوری: قطار دولت تدبیر و امید ترمز دارد

به گزارش ایرنا محمد شریعتمداری عصر دوشنبه در نشست هم اندیشی كرمانی های مقیم خارج از كشور و علاقه مندان به سرمایه گذاری در استان كرمان كه در آستانه سفر كاروان تدبیر و امید به این استان برگزار شد افزود: توافق ما با جامعه جهانی اقدامی توام با سرافرازی بود.
وی گفت: در حوزه سیاست خارجی دولت قدم هایی را برداشت و همان سه اصلی بود كه رهبری درباره آنها صحبت كرده بودند و سیاست خارجی كشور براساس اصول عزت، حكمت و مصلحت شكل گرفت.
وی اظهار كرد: عزم دولت برای تدبیر و امید منجر به رفع تحریم های ظالمانه شد و در قالب هم آوری فكری، حقوقی و بین المللی در این عرصه اتفاقات خوبی رخ داد.
معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: پس از تلاش های ایران در عرصه بین المللی در بهبود روابط با كشورها پیشرفت حاصل شد و به آنها مطرح كردیم كه ایران بازار فروش محصولات شما نیست بلكه بازاری برای تكنولوژی و فناوری است.
وی با اشاره به كاهش قیمت نفت افزود: در حال رسیدن به شرایط مطلوب تری در زمینه فروش نفت هستیم و دولت تلاش دارد برخلاف گذشته به جای ریختن درآمد حاصل از نفت در كارت های یارانه، آن را در روند صحیح به كار گرفته و از آنها استفاده اهرمی در مسیر توسعه صورت گیرد.
شریعتمداری تصریح كرد: برای رسیدن به شرایط مطلوب در حوزه اقتصادی نیاز به گذشت زمان است و دولت در این زمینه تلاش های خوبی در حوزه حفظ ارزش پول ملی و كاهش تورم داشته است.
وی گفت: دولت تلاش كرد نرخ ارز در كشور از ثبات نسبی برخوردار باشد و معتقد است كه در مناسبات جاری با دنیا باید قابل پیش بینی عمل كنیم.
معاون رئیس جمهوری افزود: سیاست های دولت در حوزه اقتصادی به گونه ای است كه با تورم مبارزه كند و ثبات قیمت ارز محقق شود.
وی بیان كرد: در حوزه سیاسی نیز كارهای خوبی در دولت تدبیر و امید انجام شده است و نمونه آن در استان كرمان رخ داد كه همه گروه های سیاسی برای توسعه استان پای كار آمده اند.
شریعتمداری اظهار كرد: در استان كرمان نیز در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید تلاش های خوبی در حوزه همراهی و همگامی گروه های سیاسی انجام شده است.
وی گفت: نمونه همراهی گروه های سیاسی را در این دوره از انتخابات شاهد بودیم كه گروه های باخته به برندگان تبریك گفتند.
وی دعواهای جناح های سیاسی را مانع سرمایه گذاری دانست و افزود: دولت تلاش كرده كه مشی اعتدالی را در فضای سیاسی كشور محقق سازد و آن را پشتوانه مسائل اقتصادی قرار دهد.
رئیس ستاد سفر كاروان تدبیر و امید عنوان كرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز گام های اساسی برداشته شد و به جای پرداخت یارانه ها به سیاستی معقول برگشته ایم.
وی با اشاره به مشاركت بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان گفت: این امر از سیاست های كلی دولت بوده است.
شریعتمداری افزود: دولت در كشور ما می تواند دو منبع درآمد داشته باشد كه یكی از آنها فروش نفت و درآمد دیگر نیز مالیات است.
وی تصریح كرد: هر دو منابع درآمدی تابع عوامل برون زا هستند و نمی توان به آنها اتكا كرد.
وی گفت: خام فروشی كار زشتی است و ای كاش بتوانیم درب چاه های نفت را بسته و اقتصاد كشور را بر پایه بدون نفت بنا كنیم.
معاون اجرایی رئیس جمهوری افزود: پیشران در اقتصاد ایران موضوع نفت است و زمانی كه منابع نفتی كاهش می یابد، ركود در كشور ایجاد می شود.
وی گفت: با ایجاد ركود، مالیات نیز تحت تاثیر منفی قرار می گیرد و عملا دولت بدون پول می شود لذا به تدریج در حال برگشتن به فضای مطلوب اقتصادی هستیم.
رئیس جمهوری فردا (سه شنبه) در بیست و هفتمین سفر استانی كاروان تدبیر و امید به كرمان می آید.
7440/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون رئیس جمهوری: قطار دولت تدبیر و امید ترمز دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X