طرح هوشمند اطلاعات مكان محور در سمنان راه اندازي خواهد شد

به گزارش ايرنا، سيف الله شهاب روز دوشنبه در جلسه اجراي هدفمند دولت الكترونيك در سالن كوثر استانداري افزود : اطلاعات و مشخصات محل هاي زندگي افراد در نقاط استان از طريق شماره كد پستي براي مسئولان و دستگاه هاي سرشماري خانوارها فراهم خواهد شد.
وي با بيان اين كه سمنان در اجراي اين طرح نسبت به استان هاي ديگر پيشگام است، اظهار داشت: در همين ارتباط تاكنون اطلاعات و آمارگيري دقيق از 95درصد از روستاها و شهرهاي استان كسب شده است.
وي خاطرنشان كرد : با اجراي اين طرح در هر ساعت از شبانه روز اطلاعات دقيق محل زندگي افراد ، شركت هاي صنعتي، آثار باستاني و تاريخي مناطق به سامان هاي درخواست كننده ارسال خواهد شد.
شهاب تصريح كرد : استانداردسازي نشاني و املاك مردم، سهولت در آدرس يابي و دادن خدمات مطلوب مبتني بر نقشه و بهره برداري همه دستگاه هاي متقاضي است.
وي دسترسي سريع به نشاني ها، امكان سرويس دهي مطمئن، ايجاد استعلام هاي سريع از سوي سازمان ها و دستگاه هاي متقاضي، جلوگيري از ثبت نشاني هاي نامعتبر اطلاعاتي و افزايش سطح رفاه شهروندان از اهداف اجراي اين طرح برشمرد.
مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان يادآور شد: طرح اطلاعات مكان محور در شهرستان هاي دامغان، سمنان و شاهرود به طور كامل نهادينه شده و فقط در شهرستان مهديشهر به دليل پاره اي از مشكلات با تاخير انجام مي شود.
شهاب تاكيد كرد: با اجراي اين طرح 45 ميليون مكان در سطح كشور در سامانه اطلاعات ايرانيان ثبت خواهد شد.
استان سمنان 640 هزار نفر جمعيت دارد.
/6026/3217

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح هوشمند اطلاعات مكان محور در سمنان راه اندازي خواهد شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات