فضای مطلوب اقتصادی درکشور ایجادشده است/لزوم جهش اقتصادی و اجتماعی

به گزارش خبرنگار مهر، سیدجواد قوام شهیدی عصر دوشنبه در نشست سرمایه گذاران ایرانی و کرمانی مقیم خارج از کشور با مدیران ارشد بخش های دولتی و خصوصی در محل هتل پارس کرمان اظهار دکرداشت: در دولت تدبیر و امید ایرانیان خارج از کشور که ظرفیت های عظیم و بی کرانی هستند می توانند نقش مهمی در توسعه استانشان داشته باشند.

وی با بیان اینکه مشارکت ایرانیان خارج از کشور در امر سرمایه گذاری در راستای توسعه استان می تواند بسیار موثر باشد، گفت: بر این اساس زیرساخت های توسعه با تکنولوژی و فکر، علم و سرمایه ایرانیان  می تواند سرعت بیشتری پیدا کند.

مدیرکل امور ایرانیان وزارت خارجه افزود: متاسفانه به دلایل مختلف کشور در سه یا چهار دهه گذشته تحت شرایط سختی قرار گرفته بود و با وجود مقاومت های انجام گرفته یا نمی توانسته توسعه همه جانبه داشته باشد یا توسعه به روز وجود نداشت. 

وی ادامه داد: با اقداماتی که به توافق برجام انجامید کشور وضعیت متفاوتی از گذشته پیدا کرده است و امروز می توانیم بگوییم تحریم ها و نظام ظالمانه ای که جلوی رشد و توسعه ی کشور را می گرفت متوقف شده است.

قوام شهیدی عنوان کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید؛ سرداران دپیلماسی توانستند امید ژرف و بی نظیری در این حوزه به وجود آورند رقم بزنند و سرنوشت کشور به سمت و سوی توسعه  و سعادت رهنمون شد.

وی گفت: امروز فضای خوبی در داخل کشور نسبت به آینده در عرصه های اقتصادی می بینیم که کارآفرینان، سرمایه داران و صاحبان صنعت به جد علاقمندند که سرمایه گذاری ها و نوآوری های جدیدی داشته باشند.

قوام شهیدی افزود: در خارج از مرزها روزی نیست که هیئت های سیاسی و اقتصادی موافقت نامه ها و تفاهم نامه های متفاوتی انجام ندهند که این توافق نامه ها و تفاهم نامه تعامل های چند وجهی و همه جانبه ای را بستر سازی می کنند.

وی بیان کرد: معتقدیم توسعه در هیچ کشوری مگر با تعامل در زمینه فن آوری، علم و خلق ثروت در خارج از مرزهای کشور و حفظ داشته های بومی اتفاق نمی افتد.

مدیرکل امور ایرانیان وزارت خارجه افزود: اگر سرمایه گذاران خارجی به کشور دعوت شوند خط مقدم آن ایرانیان خارج از کشور خواهد بود و حلقه وصل به سرمایه های خارج از کشور نیز ایرانیان خارج از کشور هستند.

قوام شهیدی گفت: کشورهای جهان نگاهشان به ایران عوض شده است و این امر ایجاب می کند یک جهش اقتصادی و اجتماعی در کشور صورت بگیرد و توسعه همه جانبه شروع شود که این توسعه می تواند با مشارکت سرمایه گذاران خارج از کشور آغاز شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فضای مطلوب اقتصادی درکشور ایجادشده است/لزوم جهش اقتصادی و اجتماعی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X