'دوتارتا' با كسب 13 میلیون رای پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین شد

به گزارش ایرنا، تارنمای 'فیل استار' با استناد به آمار غیررسمی كمیسیون انتخابات فیلیپین كه تا ساعت 23 و 30 دقیقه به وقت محلی شمارش شده است اعلام كرد این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیش از 13 میلیون و 219 هزار و 660 رای كسب كرد.
ده ها میلیون نفر از مردم فیلیپین از صبح امروز دوشنبه به پای صندوق های رای رفتند تا از بین پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری، جایگزین 'بنیگنو آكینو' را كه به دلیل دو دوره 6 ساله متوالی ریاست جمهوری نمی توانست نامزد انتخابات شود، برگزینند.
كارشناسان معتقدند 'رودریگو دوتارتا' شهردار یكی از شهرهای جنوبی این كشور به این دلیل نظر مردم را به خود جلب كرد كه در مبارزات داغ انتخاباتی قول داد با جنایتكاران مقابله كند.
در فیلیپین كه بخش هایی از آن از ناامنی رنج می برد و سلاح به وفور در دست گروه های جنایتكار و تروریست ها و از سوی دیگر استقلال طلبان قرار دارد، شعارهای آتشین 'دوتارتا' 71 ساله مردم را ترغیب به رای دادن به وی كرد.
این نامزد انتخابات كشتن دهها هزار نفر از مجرمان را محور شعارهای خود قرار داد و تاكید داشت اگر كنگره هم در این مسیر با وی مقابله كند با آن رودرو می شود.
براساس نتایج غیررسمی انتخابات 'مانوئل روكساس' 58 ساله از حزب لیبرال دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین كه از سوی دولت 'بنیگنو آكینو' مورد حمایت قرار می گرفت نیز تاكنون 7 میلیون و 761 هزار و 306 رای كسب كرده و با اختلاف حدود 5 میلیونی پس از دوتارتا قرار دارد.
خانم 'گریس پو' كه به صورت مستقل وارد این انتخابات شده است تاكنون 7 میلیون و 485 هزار و 77 رای كسب كرده و براساس این نتایح غیررسمی با تفاوت نزدیكی با نفر دوم در جایگاه سوم قرار گرفته است.
سناتور 'بینای حجومار' 73 ساله از حزب اتحادیه ملی گرایان متحد فیلیپین نیز با كسب 4 میلیون و 471 هزار و 876 رای در جایگاه چهارم است و پس از وی سناتور 'میریام دیفنسور سانتیاگو' از حزب اصلاح مردم توانسته یك میلیون و 271 هزار و 232 رای كسب كند.
در این انتخاب معاون رئیس جمهور فیلیپین كه در آن 6 نامزد به رقابت پرداختند نیز با آرای مستقیم مردم انتخاب می شود.
تاكنون براساس آمار غیررسمی 'فردیناند ماركوس' تنها پسر و هم اسم دیكتاتور سابق این كشور توانسته 11 میلیون و 863 هزار و 352 رای كسب كند و با 'لنی روبردو' دیگر نامزد معاونت ریاست جمهوری فیلیپین كه توانسته 11 میلیون 431 هزار و 278 رای كسب كند، رقابت نزدیكی دارد.
'آلن پیتر كیتنو' دیگر نامزد این پست در انتخابات فیلیپین تاكنون چهار میلیون و 685 هزار و 301 رای كسب كرده و در جایگاه سوم است و سناتور 'فرانسیس اسكودرو' سه میلیون و 950 هزار و 492 رای بدست آورد.
آرای 'آنتونیو تریلانس' و سناتور 'گرگوریو هوناسان' كمتر از 683 هزار رای است.
نزدیك به 80 درصد آرا از 92 هزار و 509 حوزه رای گیری فیلیپین تاكنون شمارش شده است.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «'دوتارتا' با كسب 13 میلیون رای پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X