بعد از باخت در دربی متوجه موهای سفید منصور شدم

بعد از باخت در دربی متوجه موهای سفید منصور شدم

اسپورت تی وی/ دربی همیشه از نگاه هواداران یک بازی خاص و جذاب بوده است. اما آیا این جذابیت برای خانواده سرمربیان و اسطوره های این دو تیم هم وجود داشته است؟ برای پاسخ به این سوال به سراغ فریده شجاعی، همسر منصور پورحیدری رفتیم و گفتگویی را با او ترتیب دادیم.
گفتگو با فریده شجاعی، همسر منصور پورحیدری را می خوانید؛
- عنوان منصور پورحیدری در بین طرفداران استقلال "متخصص دربی" بود. چرا؟
منصور عمرش را برای استقلال گذاشت. همیشه دنبال موفقیت این تیم بود. البته این را هم بگویم که شرایط کاری اش هم منحصر به فرد است و یادم می آید تا زمانی که تیم وارد زمین می شد، ترکیب را لو نمی داد. هیچ وقت یادم نمی رود یک دوره سرمربی تیم ملی شده بود، هرچی التماس کردم که فردا چه کسی در ترکیب تیم قرار گرفته و بازی می کند، جوابم را نداد. منصور سیستم و کار خودش را دارد. نصیحت پذیر و انتقادپذیر هم نیست.
- از دربی هایی صحبت کنید که منصور پورحیدری سرمربی استقلال بود.
فقط می توانم بگویم من و بچه ها از این بابت خیلی صدمه خوردیم. هیچ وقت یادم نمی رود من هیچ کدام از دربی هایی که منصور سرمربی بود را نگاه نمی کردم. برای زیارت و دعا کردن به امامزاده صالح می رفتم، البته قبل از رفتن به بچه ها سفارش می کردم وسط بازی به من زنگ نزنند و فقط نتیجه پایانی را خبر بدهند.
- خاطره ای هم از این زیارت‌ها دارید؟
یک بار در امامزاده نشسته بودم و دعا می کردم که یک خانمی وارد شد. او مرا می شناخت و استقلالی بود. آمده بود دعا کند اما لحظه به لحظه حواسش به گزارش بازی هم بود و به من هم خبر می‌داد. هیچ وقت فراموش نمی کنم آخرین بار که آمد نتیجه نیمه اول را بگوید، اعتراض کرده و گفتم؛ خانم من خودم برای آنکه گرفتار استرس بازی نشوم به اینجا آمده ام و نمی‌خواهم در جریان گزارش بازی باشم. یک بار هم استقلال برنده شد و پسرم علی که 9 ساله بود، خواهرش عسل را که سه سالش بود چنان به هوا پرت کرد که بچه به سقف خورد. در کنار اینها علی در طول 90 دقیقه از شدت استرس اول ناخنهایش را می‌خورد و بعد به سراغ بند انگشت‌هایش می رفت. الان نگاه کنید بند انگشت های او متورم است.
- خاطره ای تلخی هم از روزهای سرمربیگری منصور پورحیدری در استقلال دارید؟
تلخ‌ترین و دوباره تلخ‌ترین خاطره ای که هیچ وقت فراموش نمی کنم سال اول لیگ برتر بود که استقلال با یک مساوی در انزلی به قهرمانی می رسید. دست هایی در کار بود و این قهرمانی را از منصور گرفتند. همان سال آخرین سال حضورش به عنوان سرمربی در استقلال بود و دیگر هیچ وقت برنگشت.
- منظور ما خاطره تلخ دربی است.
خاطرات تلخ مربوط به بازی هایی می شد که استقلال می باخت. یک بازی حالا یادم نیست نتیجه اش چه شد اما وقتی منصور به خانه برگشت دیدم موهای شقیقه اش سفید شده. منصور موی سفید نداشت و بعد از این بازی بود که موهایش شروع به سفید شدن کرد.
- قبول دارید مربیگری کار سختی است؟
چرا قبول ندارم. خود من زمانی که در فدراسیون بودم به هنگام مسابقات قهرمانی بانوان در آسیا نمی توانستم بازی های تیم ملی را نگاه کنم و دائما در راهرو قدم می زدم تا بازی تمام شود. یک زمانی هم مربی بسکتبال بودم و در مسابقات گرفتار استرس می شدم. برای همین فکر می کنم من هیچ وقت مربی موفقی نخواهم شد.
- شایعه شده که دختر شما عسل پورحیدری پرسپولیسی است.
اصلا این طور نیست. دخترم الان آمریکاست و پیامک داده که دعا کنم استقلال فردا برنده شود.
- در میان مربیان استقلال به غیر از منصورخان کدامیک موفق بوده اند؟
هم امیر قلعه نویی و هم پرویز مظلومی.
- سیاستمدارانه جواب می دهید.
نه اینطور نیست. هم امیر قلعه نویی و هم پرویز مظلومی جزو مربیان کاربلد هستند و نتایج خوبی را با استقلال در کارنامه خود دارند.
- نظرتان درباره تیم پرسپولیس و علی پروین که رقیب منصورخان بود چیست؟
علی پروین هم در زمان مربیگری خود موفق بوده. او جزو اسطوره های فوتبال ماست و عمرش را مثل منصور برای پرسپولیس گذاشته است. همان طور که منصور تمام فکر و ذکرش استقلال بود اما مثل خیلی ها که بعدا آمدند و به ثروت و پول آنچنانی رسیدند، چیزی نصیبش نشد. به نظر من حق و حقوق منصور فدای فوتبال شد.
- نتیجه فردا را چطور پیش بینی می کنید؟
زمانی که منصور سرمربی استقلال بود به هنگام دربی ها گرفتار استرس شده و دعا می کردم پیروز شود. بعد از آنکه منصور از استقلال بیرون آمد دیگر این استرس ها را نداشتم. اما حالا دوباره به عنوان مدیر فنی برگشته و امیدوارم در بازی فردا پیروز شوند.
- زمزمه می شود که پرویز مظلومی بیشتر بردهای دربی را مدیون منصور پورحیدری است و از تجربیات او استفاده می کند.
این حرف را نزنید. منصور هم یک زمانی سرمربی بوده و الان نوبت پرویز مظلومی است. آنها با هم کار می کنند. طبیعی است که منصور تجربیات خود را به عنوان یک مدیر فنی مفید به سرمربی بدهد. این دو سالیان سال است که با هم دوست هستند و تمرکز کرده اند همیشه پیروز شوند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بعد از باخت در دربی متوجه موهای سفید منصور شدم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X