جولان زباله در برخي خيابان هاي خرمشهر؛كارگران:حقوق نگرفته ايم

به گزارش ايرنا جمعي از شهروندان خرمشهري ساكن مناطق قديمي اين شهر نظير كوي آريا، حفار و جديده با انتقاد از انباشته شدن زباله در برخي خيابان هاي اين شهر مي گويند:از ابتداي سال جاري تاكنون ارائه برخي خدمات شهري نظير جمع آوري زباله و پسماند در مناطق محدوده منطقه آزاد اروند انجام نمي شود.
يكي از شهروندان خرمشهر در اين خصوص به ايرنا گفت:حدود دو ماه است كه در منطقه كوي آرياي خرمشهر، زباله ها از سوي كارگران جمع آوري نمي شود و اين موضوع، انباشتگي زباله در خيابان هاي اين مناطق را به همراه داشته است.
محمدحسين منعم اظهار داشت:انباشتگي زباله علاوه بر انتشار بوي تعفن، تجمع حيوانات موذي و سگ هاي ولگرد را نيز به همراه داشته است.
وي گفت:با وجود مراجعه مكرر به دستگاه هاي مسئول، تاكنون اقدامي براي جمع آوري زباله ها انجام نشده است.
يكي ديگر از شهروندان خرمشهر ساكن كوي آريا مي گويد:انباشته شدن زباله در كوچه و خيابان موجب شده كه مردم خودسرانه اقدام به سوزاندن آن كرده و علاوه بر ايجاد آلودگي هوا خطرات ديگري نيز به همراه داشته است.
زهرا مقدم افزود:برخي از تيربرق هاي انتقال نيرو در منطقه كوي آريا از جنس چوب بوده و اهالي ساكن در اين محله اقدام به سوزاندن زباله كنار تيرهاي برق كرده كه اين اقدام نيز خطرساز است.
وي گفت:با مراجعه به شهرداري و فرمانداري خرمشهر، مشكلات موجود در منطقه كوي آريا مطرح شد و براي رفع اين مشكل قول مساعد دادند.
يكي ديگر از شهروندان خرمشهر در منطقه نهر 5 محرزي گفت:منطقه محرزي در محدوده شهري قرار گرفته است، ولي تاكنون اقدامي براي جمع آوري زباله در اين منطقه انجام نشده است.
عادل مطوري افزود:با وجود مراجعه مكرر به شهرداري و سازمان منطقه آزاد اروند تاكنون براي جمع آوري زباله ها در اين منطقه اقدامي نشده است.
وي اظهار داشت:بيشتر ساكنان منطقه زباله هاي خود را كنار منازل گذاشته و پس از مدتي آن را مي سوزانند.
شهردار خرمشهر نيز در گفت و گو با ايرنا با تاييد اين مطلب گفت:ارائه خدمات شهري در مناطق قديم و زيرمجموعه محدوده منطقه آزاد اروند از آذرماه تا اواخر سال 94 طبق قرارداد و تفاهم نامه از سوي منطقه آزاد اروند به سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري خرمشهر واگذار شد به شرطي كه تمامي نيروهاي خدمات شهري مناطق قديم محدوده منطقه آزاد كار را ادامه دهند.
محمدعلي دوايي فر اظهار داشت: 20 روز پيش از تحويل كار خدمات شهري، شهرداري به سازمان منطقه آزاد اروند اعلام كرد كه در سال جديد از ادامه خدمات معذور هستيم.
دوايي فر ادامه داد:در اين راستا براي حل و فصل اين مشكل، روز گذشته نشست مشتركي با حضور فرماندار شهرستان و نماينده سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد كه مقرر شد، سازمان منطقه آزاد اروند انجام خدمات شهري را به نرخ شهرداري تهران به شهرداري خرمشهر واگذار كند.
شهردار خرمشهر افزود:در اين رابطه، امروز در حال آماده سازي نيروهاي خدماتي و امكانات مورد نياز هستيم و تعدادي از نيروها را نيز براي شروع به كار به برخي از مناطق فرستاديم.
دوايي فر افزود: ظرف هفته جاري قرار است قرارداد شهرداري و سازمان منطقه آزاد تكميل شده و اميدواريم به جمع بندي قابل قبول برسيم.
7100/6125

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جولان زباله در برخي خيابان هاي خرمشهر؛كارگران:حقوق نگرفته ايم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X