زنده گيري و رهاسازي يك بزمجه در فسا

مسئول آتش نشاني شهرستان فسا، دوشنبه با بيان اين مطلب در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: در پي تماس تلفني
يكي از ساكنان منطقه فاز چهار گلستان شهر فسا مبني بر وجود يك بزمجه در سرويس بهداشتي حياط يكي از واحدهاي مسكوني اين منطقه، تيم امداد و نجات به محل اعزام شد و اين جانور را زنده به دام انداخت.
نادر نوح پيشه افزود: اين بزمجه بياباني (وارانوس) پس از زنده گيري تحويل اداره حفاظت محيط زيست شهرستان فسا شد تا در طبيعت رهاسازي شود.
او گفت: بتازگي نيز يك حلقه مار افعي در مقابل در يكي از واحدهاي مسكوني و يك مار ديگر در منزل يكي از شهروندان فسا مشاهده شد كه هر دو آنها پس از زنده گيري به اداره محيط زيست فسا تحويل داده شد.
نوح پيشه اظهار كرد: بسياري از خانواده ها و مردم علت مشاهده اين حيوانات وحشي و خطرناك را در شهر كه موجب هراس آنها شده، جويا مي شوند كه گفته مي شود دليل حضور آنها در مناطق مسكوني به دليل تداوم خشكسالي و كم آبي در زيستگاه هاي اين جانوران است.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان فسا هم در مورد وجود بزمجه بياباني در يكي از واحدهاي مسكوني اين شهر گفت: طول اين سوسمار نسبتا بزرگ (بزمجه بياباني) 150 سانتي متر است كه با توجه به سلامت اين جانور، پس از تحويل آن به اين اداره در منطقه ميانجنگل فسا، در دل طبيعت و به دور از محيط شهري رهاسازي شد.
سعيد هرمزي افزود: اين جانور سمي نيست و در حفظ تنوع زيستي نقش بسيار سودمندي دارد.
وي ادامه داد: اين گونه جانوران به دليل دارا بودن دندان هاي نيش بسيار تيز، گاز دردناكي دارند و در زمان احساس خطر با دم بلند خود ضربه هاي متعدد و شلاقي و بسيار سريع به مهاجم وارد مي آورند.
بزمجه بياباني از خانواده سوسمارهاست و طول بدن آنها از 20 تا 300 سانتي متر است.
شهرستان فسا در 130كيلومتري جنوب شرقي شيراز واقع شده است.
6113 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنده گيري و رهاسازي يك بزمجه در فسا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X