حوزه سلامت عرصه تاخت و تاز جريان هاي سياسي نيست

دكتر حسن طاهر احمدي عصر دوشنبه در نشست صحن علني شوراي اسلامي كلانشهر اراك افزود: حوزه سلامت محل خدمت صادقانه ب، تخصصي و با كيفيت به مردم است و در بيش از دو سال گذشته اجازه هرگونه مداخله منفعت جويانه از سوي جريان هاي خاص در دانشگاه علوم پزشكي اراك داده نشدهو مقابل درخواست هاي افراطيام و فرصت طلبان مي ايستيم.
وي بيان كرد: جريان هاي سهم خواه كه بسياري از آن ها برچسي سياسي دارند و رفتارهاي افراطي مي كنند بايد از صحنه خدمات سلامن استان بار برچينند و عرصه را براي خدمتگزاري اعتداليون باز كنند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اراك ادامه داد: متاسفانه بيشترين آسيب را به كشورف جريان هاي تندرو و سهم خواه وارد كرده اند و اين مهم بايد مورد توجه جدي قرار گيرد.
دكتر طاهر احمدي اظهار كرد: رويكرد دوره چهارم شوراي اسلامي كلانشهر اراك فراجناحي است و اين شورا تنها به دنبال حل مشكلات جامعه شهري است و تاكنون در اين راستا گام هاي بلندي برداشته است.
وي عنوان كرد: مسئولان نبايد خود را از حوزه سلامت جدا بدانند و تعامل با زنجيره بهداشت و درمان حلال و گره گشاي بسياري از مشكلات اين بخش است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اراك اضافه كرد: برخي افراد سياسي مي خواستند در راستاي ساخت و ساز بيمارستان اراك سوء استفاده كنند و بيشترين آسيب را مي زنند و اجازه نمي دهند كشتي سلامت به درستي مسير خود را طي كند.
دكتر طاهر احمدي گفت: انتظار است شوراي اسلامي و شهرداري اراك در زمينه ساخت و ساز بيمارستان ولي عصر (عج) به عنوان يك خواسته و مطالبه مهم ملي كمك دهند تا عمليات اجرايي آن سرعت بخشد و در دو سال آينده به سرانجام رسد.
وي بيان كرد: زماني مي توان به مردم خدمات درماني مطلوب ارائه كرد كه تخت، تجهيزات و نيروي درماني به اندازه كافي وجود داشته باشد.
وي ادامه داد: استان مركزي به لحاظ تعداد نيروهاي متخصص كمبودي ندارد و جزو استان هاي مطلوب است اما فضاهاي درماني فرسوده اي دارد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اراك با بيان اينكه نظام سلامت نسبت به كوچكترين سهل انگاري در خدمات حساس است، گفت: رويكرد حوزه سلامت، قصور از خطا نيست و اگر در موردي پس از بررسي سهل انگاري ثابت شود ، برخورد قاطع مي شود.
دكتر طاهراحمدي با اشاره به مسئله قصور پزشكي در بيمارستان ولي عصر (عج) اراك گفت: در سال 94 بيش از 24 هزار عمل ارتوپدي موفق در اين بيمارستان انجام شده كه اين اقدام ها ديده نشده اما قصور ناخواسته يك پزشك اين دانشگاه را چندين روز مورد حملات و هجمه هاي شديد قرار داده است.
وي اظهار كرد: پس از اين حادثه پزشك خطا كار از كار بركنار شد و بر اين امر اعتقاد داريم كه در حوزه بهداشت و درمان كوچكترين خطايي نبايد صورت گيرد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اراك افزود: بيمارستان آيت الله خوانساري اراك نيازمند حمايت هاي جدي شوراي شهر و شهرداري اراك است .
دكتر طاهر احمدي گفت: در بحث دندانپزشكي با وجود فعاليت دانشكده دندانپزشكي و 31 متخصص، كلينيكي براي اراده خدمات دولتي به مردم وجود ندارد كه در اين راستا حمايت خيران و دستگاه هاي استاني نياز است.
وي عنوان كرد: كيلينيك هاي كلانشهر اراك محدود است و كلينيك امام رضا (ع) روزانه يكهزار و 500 و كلينيك كوثر روزانه 700 نفر مراجعه كننده دارد و به منظور كاهش مراجعه و ازدحام بايد چاره اساسي شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اراك ادامه داد: دو كيلينيك ديگر در خيابان هپكو و در كنار بيمارستان امير المومنين (ع) در حال ساخت است اما نياز است تعداد اين مراكز در نقاط مختلف كلانشهر اراك افزايش يابد.
دكتر طاهر احمدي اظهار كرد: كمبود تخت هاي بستري، بلوك هاي زايمان و تخت هاي روانپزشكي از ديگر مشكلات مهم و قابل توجه در اين استان است.
وي در خصوص بيمارستان هسته اي نيز گفت: مقرر شده ايجاد اين بيمارستان توسط سازمان انرژي هسته اي در نظنز، بوشهر و اراك ايجاد شود و تنها جانمايي اين بيمارستان ها بر عهده دانشگاه علوم پزشكي است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اراك اضافه كرد: بيمارستان هسته اي بوشهر ساخته شده، بيمارستان نطنز در دست اجرا است اما براي اراك هنوز هيچ اقدامي از سوي سازمان انرژي هسته اي صورت نگرفته است.
رئيس شوراي اسلامي كلانشهر اراك نيز در اين نشست گفت: استان مركزي و كلانشهر اراك نسبت به برخي استان ها و شهرهاي كشور به لحاظ امكانات درماني و بهداشتي در وضعيت مناسبي قرار ندارد و نياز است اين مهم افزايش چشمگيري يابد.
اسماعيل تاج آباد افزود: عقب ماندگي تاريخي در اين خصوص در اين استان احساس مي شود، هر چند تلاش هاي زيادي از سوي دانشگاه علوم پزشكي اراك در دست اجرا است.
وي بيان كرد: شوراي شهر به لحاظ صدور مجوز هاي ساخت و ساز طرح هاي بهداشت و درمان همه تلاش خود را به كار گرفته و هيچ مانعي در اين راستا وجود ندارد.
رئيس شوراي اسلامي كلانشهر اراك در بخش ديگري از سخنانش گفت: وضعيت حجاب برخي از كاركنان كلينيك ها و داروخانه هاي كلانشهر اراك مناسب نيست كه بايد مورد توجه جدي قرار گيرد.
در نشست صحن علني شوراي اسلامي كلانشهر اراك مسائل و مشكلات حوزه بهداشت و درمان كلانشهر اراك به بحث و نظر گذاشته شد.
انتخاب حسابرس براي بررسي محاسبات سال 95 و حين دوره اي شهرداري و مناطق، تعداد 14 سازمان و باشگاه فرهنگي و ورزشي و شوراي اسلامي شهر به استناد بند 30 ماده 71 قانون شوراها و بند ب ماده 44 آيين نامه مالي شهرداري ها نسبت به واگذاري حسابرسي سال 95 و حين دوره به موسسه حسابرسي سامان پندار با رقم يك و دو دهم ميليارد ريال و ارسال يك جلد دفترچه پيشنهادي بهاي خدمات شهرداري و تعدادي از سازمان هاي تابعه از مهمترين مصوبات اين نشست بود.
در كلانشهر اراك حدود 600 هزار نفر جمعيت زندگي مي كنند.
3005/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوزه سلامت عرصه تاخت و تاز جريان هاي سياسي نيست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X