696 واقعه ولادت در دهلران ثبت شد

به گزارش ايرنا، حسين ميرزايي روز دوشنبه در نشست ثبت وقايع حياتي اين شهرستان گفت: پارسال همچنين 139واقعه فوت و 519 واقعه ازدواج در دهلران ثبت شد.
وي افزود: در مقابل 519 واقعه ازدواج ثبت شده در اين شهرستان طي سال گذشته، 65 واقعه طلاق نيز اتفاق افتاد كه به ازاي هر هشت واقعه ازدواج يك طلاق ثبت شده است.
رئيس ثبت احوال دهلران فراواني نام هاي پسران در سال گذشته را به ترتيب محمد، علي، رضا و ابوالفضل اعلام كرد و يادآور شد: اين فراواني در نام دختران فاطمه، زهرا،سارا و ستايش بوده است.
وي با اشاره به صدور هشت هزار و 346 فقره كارت هوشمند ملي طي سال گذشته براي متقاضيان اين شهرستان گفت: امسال صدور 10 هزار و 308 فقره كارت ملي هوشمند پيش بيني شده است.
رئيس ثبت احوال دهلران تاكيد كرد: همچنين در خصوص صدور شناسنامه مكانيزه نيز 2 هزار سهميه اين شهرستان بود كه با توجه به اقبال عمومي، 24 درصد بيش از تعهد عملكردي شهرستان شناسنامه مكانيزه براي متقاضيان صادر شد.
فرماندار دهلران نيز در اين نشست بر ضرورت ثبت وقايع حياتي در موعد قانوني تاكيد كرد و افزود: همه دستگاه‌ها، دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي روستاها بايد در اين زمينه به ثبت احوال كمك كنند.
اميد علي سبزي صدور شناسنامه‌هاي جديد و كارت هوشمند ملي را از عملكرد مهم و اساسي ثبت احوال دانست و اظهار كرد: تسريع در صدور شناسنامه جديد و كارت ملي هوشمند موجب شتاب بخشي در ارائه خدمات مي شود.
وي به وظايف ثبت احوال در ثبت وقايع حياتي چهارگانه، صدور اسناد هويتي، انتشار آمارهاي حياتي، صدور كارت ملي هوشمند و شناسنامه مكانيزه نيز اشاره كرد و گفت: اسناد سجلي مهمترين سند هويتي يك فرد در جامعه است كه نقش مهمي در برنامه‌ريزي و تدوين برنامه‌هاي توسعه اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي دارد.
شهرستان دهلران در 220 كيلومتري جنوب ايلام قرار دارد.
7175/6034

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «696 واقعه ولادت در دهلران ثبت شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X