آیت الله آملی لاریجانی:امنیت جمهوری اسلامی دردنیا كم نظیراست

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره كل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی درجلسه مسئولان عالی قضایی با تبریك فرارسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه، همچنین تبریك روز پاسدار و روز جانباز گفت: پاسداران جمهوری اسلامی ایران افتخار نظام و مردم بوده و هستند و در طول سال های دفاع مقدس و در تمام جبهه های جهادی حتی در بیرون از مرزهای جمهوری اسلامی همواره به دفاع از مظلومان و محرومان پرداخته اند و همه ما باید قدردان این نعمت باشیم.
رییس قوه قضاییه با تاكید براینكه امنیت جمهوری اسلامی ایران به سبب جانفشانی های نیروهای مسلح ازجمله سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی به دست آمده است افزود: امنیت امروز كشور ما نه فقط در كشورهای همسایه كه در كشورهای اروپایی و آمریكا نیز یافت نمی شود.

** مسوولان نظام به رهنمودهای رهبرمظعم انقلاب درمورد نفوذ توجه كنند
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینكه «متاسفانه برخی ها امنیت كشور را منكر می شوند و كفران نعمت می كنند»، به نقش جانبازان در برقراری امنیت نیز اشاره كرد و گفت: از جانبازان گرانقدری كه از بذل جان و مال خود برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران مایه گذاشتند تشكر می كنیم و توفیق این عزیزان را از خداوند متعال مسئلت داریم.
رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به سخنان هفته ها و ماه های اخیر رهبرمعظم انقلاب و روشنگری های ایشان در مورد راههای نفود دشمن و استحاله فرهنگی و سیاسی اظهاركرد: سخنان و رهنمودهای هفته ها و ماه های اخیر مقام معظم رهبری نسبت به استقلال جمهوری اسلامی ایران، راه های نفوذ دشمن و استحاله فرهنگی و سیاسی هشدارهایی جدی برای تمام مسئولان نظام است و باید به آن توجه كنند.
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینكه «متاسفانه برخی ها با غفلت و یا تعمّد مسیری را می روند كه احساس می شود در تقابل با تفكرات و اصول اسلامیت و انقلابیت نظام است» گفت: اسلام همواره خواهان عزت مسلمین است و هر قدمی كه در مقابل این عزت برداشته شود خلاف محتوای اسلام است.
رئیس قوه قضاییه با تاكید براینكه مقام معظم رهبری با تیز بینی مجاری نفود دشمن را نشان داده اند به تلاش دشمنان در استیلای جاهلیت مدرن برجهان اشاره كرد و افزود: اگر در دوران جاهلیت تاریخی دختران را زنده به گور می كردند؛ امروز كشورهای مدعی حقوق بشر صدها نفر را در یك كاروان عروسی و یا در یك بیمارستان زنده به گور می كنند و در عین حال مدعی دلسوزی برای بشریت هستند.

** مدعیان حقوق بشر خودشان داعش را خلق كردند
آیت الله آملی لاریجانی تاكید كرد: مدعیان حقوق بشر خودشان داعش را خلق كردند و سلاح ها و موشك های پیشرفته به آنها می فروشند و از همین طریق نیز اسلام هراسی را در جهان گسترش می‌دهند.
مقام معظم رهبری با روشن بینی خاص خود اهداف و مقاصد سوء كشورهای سلطه را تبیین می‌كنند و هشدار می دهند و ما مسئولان عقلاً و شرعاً موظفیم این هشدارها را جدی بگیریم.
رئیس قوه قضاییه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص آموزش زبان انگلیسی دركشور اشاره كرد و با تاكید بر اینكه تلاش غربی ها برای هجوم و نفوذ فرهنگی از طریق استحاله فرهنگی و مظاهر آن و ابزارهای رسانه ای امروز بر همه روشن است گفت: همانگونه كه مقام معظم رهبری فرمودند ما با فراگیری زبان مخالفتی نداریم اما باید دقت كنیم كه گاهی همین یادگیری زبان چهره نفوذ پیدا می‌كند و ممكن است برخی زبان را راهی برای استحاله فرهنگی قرار دهند.
آیت الله آملی لاریجانی با تاكید بر اینكه «مسئولان باید از سخنانی كه بوی عدم وحدت از آن به مشام می رسد و یا مقابله با فرمایش‌های مقام معظم رهبری تلقی شود اجتناب كنند» گفت: لازم است همه مسئولان به فهم مشترك و اقدام مشترك در قبال تلاش های دشمن برای نفوذ برسند.

**یكی از مراحل رسیدن و فهم كمال انقطاع الهی را رجوع و توكل به حق است
رییس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با تبریك حلول ماه شعبان و با اشاره به فضیلت ها و بركات ماه شعبان و اشتیاق و انتظار اولیای الهی برای بهره مندی از ادعیه این ماه گفت: همانطور كه بزرگان اشاره كرده اند ماه شعبان، ماه خاصی برای آمادگی وصول به ماه مبارك رمضان و ضیافت‌الله است.
آیت الله آملی لاریجانی به نقل روایتی از پیامبر اكرم (ص) درباره فضیلت ماه شعبان پرداخت و گفت: از پیامبر(ص) نقل است كه فرموده‌اند «شعبان شهری رحمه الله من اعاننی علی شهری» است و بر حسب این روایت هر كسی كه در ماه شعبان ایشان را اعانت كند مشمول رحمت و توجه پیامبر(ص) قرار خواهد گرفت و این بزرگترین نعمت است كه مومن بتواند مشمول دعای خاص پیامبر قرار بگیرد.
رئیس دستگاه قضا افزود: بنابراین بسیار خوب است كه ما در این ماه بتوانیم با تحصیل رضایت خداوند و اطاعت از او راهی برای رسیدن به آنچه كه در دعاها و مناجات های این ماه قرار داده شده است باز كنیم.
رئیس قوه قضاییه در ادامه مناجات شعبانیه را مناجاتی مملو از آداب عبودیت توصیف كرد و گفت: گرچه در ذیل این مناجات مطالبی هست كه فهم آن برای ما سنگین است ولی می‌تواند در حد فهم ما، راهی برای وصول به معانی بلندتر باز كند.
آیت الله آملی لاریجانی یكی از مراحل رسیدن و فهم كمال انقطاع الهی را رجوع و توكل به حق دانست و تصریح كرد: مرتبه بالاتر در فهم كمال انقطاع این است كه انسان خود را به معنای حقیقی كلمه در مقابل پروردگار، «هیچ» بداند و این هیچ دانستن با تصور و تخیل به دست نمی آید بلكه در یك مسیر فكر شهودی است كه انسان می فهمد كه «منقطع الی الله» است، در واقع حقیقت انقطاع آنجایی است كه انسان بفهمد خودش هیچ است و البته این فهم، فهم فكری نیست، فهم شهودی است. مفهوم این انقطاع، توأم با ظهور حق در همه مظاهر و مجالس است.
رئیس قوه قضاییه افزود: بعد از این مرحله و مرتبه، مراتبی از شهود برای مومن پیش می‌آید كه صورت ها و تخیلات از بین می‌رود و باطن‌های امور بر او آشكار می‌شود و «بنده» آنگاه است كه به معدن عظمت الهی رهنمون می شود. برخی از اهل معنی از این مراتب به ظهور عالم مثال و عالم عقل و عدم یا فناء تفسیر كرده‌اند.
آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به مداومت ائمه معصومین(ع) بر این مناجات ها اشاره كرد و گفت: عبد با مداومت بر این ادعیه از خداوند می خواهد حجب نور الهی در قلب او شكافته شود؛ «الهی هَبْ لی كَمالَ الِانقِطاعِ اِلَیْكَ وَاَنِرْ اَبْصارَ قُلُوبِنا بِضِیاءِ نَظَرِها اِلَیْكَ حَتّي تَخْرِقَ اَبْصارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النّورِ» البته این تعابیر معانی عظیمه‌ای دارد كه ما باید ابتدا باورمان بشود كه در پس پرده این ظواهر، حقایق نورانی و عالی‌تری هست و سپس با ابزار و وسایل خودش به سمت آنها برویم.
رئیس دستگاه قضا ماههای خاص، مكانهای خاص و اولیای خاص الهی را فرصت های مغتنمی برای تقرب انسان به معانی باطنی و وجود حق دانست و تاكید كرد: البته باید باورمان بشود كه مسیر ما از «دارالاخره» می‌گذرد و به حق متعال ختم می‌شود « و اِنّ الی ربّكَ الرجعی و اِنّ الی ربك المنتهی» آن وقت كه این یقین پیدا شد انسان از هر وسیله‌ای برای نیل به دار‌الاخره و دستیابی به مواهب عظیمه‌ عوالم دیگر استفاده می كند.
همچنین درجلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره طرح كاهش جمعیت كیفری زندان ها پایان یافت و به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.
اجتمام/1193/1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت الله آملی لاریجانی:امنیت جمهوری اسلامی دردنیا كم نظیراست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X