جریمه بعد از اتمام کار در ساختمان‌سازی شیوه درستی نیست/پیمانکاران به رعایت اصول مناسب‌سازی ‌ملزم شدند

شورای شهر رئیس کمیسیون عمران شورای شهر زنجان گفت: در صورت عدم توجه به نکات مناسب‌سازی در فضاهای شهری و معابر عمومی از سوی اشخاص حقیقی، حقوقی و شرکت‌ها شهرداری مجاز به صدور پروانه کار برای متقاضیان نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، رزاق محمدی عصر امروز در کمیسیون مناسب سازی معابر محیط شهری با بیان اینکه در دور چهارم شورا مباحث مربوط به مناسب‌سازی معابر و محیط‌های شهری به صورت ویژه بررسی می‌شود، اظهار داشت: با توجه به مشکلات موجود در حوزه مناسب سازی معابر و محیط‌های شهری در پیگیری این امر در بودجه‌ شورا لحاظ شده است.

وی با بیان اینکه در سازه‌های مختلف در شهر باید به مناسب‌سازی فضاهای شهری توجه جدی شود، تصریح کرد: در صورت عدم توجه به نکات مناسب‌سازی در فضاهای شهری و معابر عمومی از سوی اشخاص حقیقی، حقوقی و شرکت‌ها شهرداری مجاز به صدور پروانه کار برای متقاضیان نیست.

ناظران ساختمان زنجان ملزم به رعایت اصول مناسب‌سازی فضای شهری شوند

عضو شورای شهر زنجان با بیان اینکه اکتفا به جریمه بعد از اتمام کار در ساختمان‌سازی شیوه درستی نیست، گفت: ما نباید به اخذ جریمه از متخلفان ساختمان‌سازی اکتفا کنیم بلکه باید قبل از آغاز پروژه پیمانکاران و شرکتها و افراد حقیقی و حقوقی را ملزم به رعایت نکات مناسب‌سازی کنیم.

محمدمحمدی، عضو شورای شهر زنجان نیز در این جلسه بر ساماندهی و مناسب‌سازی معابر و محیط شهری برای تردد معلولان و جانبازان تاکید کرد.

وی در مورد شناسنامه‌ فنی ساختمانی صادر شده از سوی شهرداری گفت: ابعاد و نحوه مناسب‌سازی (نسبت به حجم، قرارگیری و سایر) باید در این شناسنامه‌ها درج شود که این موضوع برای اجرایی شدن باید به شهرداری زنجان ابلاغ شود.

عضو شورای شهر زنجان افزود: ناظران ساختمان باید از ابتدای کار و نه پایان کار و در راستای عمل به دستورات شهرداری تمامی موارد یاد شده در این مصوبه را عملیاتی کند.

وی از نظام مهندسی ساختمان خواست تا مهندسان را مکلف به رعایت و توجه به مناسب‌سازی فضاهای شهری و معابر در ساختمان‌سازی کنند.

محمدی با بیان اینکه اکتفا به جریمه بعد از اتمام کار در ساختمان‌سازی شیوه درستی نیست، خاطرنشان کرد: ما نباید به اخذ جریمه از متخلفان ساختمان‌سازی اکتفا کنیم بلکه باید قبل از آغاز پروژه پیمانکاران و شرکت‌ها و افراد حقیقی و حقوقی را ملزم به رعایت نکات مناسب‌سازی کنیم که امیدواریم تمامی این موارد در کمیته کار مدنظر مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جریمه بعد از اتمام کار در ساختمان‌سازی شیوه درستی نیست/پیمانکاران به رعایت اصول مناسب‌سازی ‌ملزم شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X