ظرفیت بخش تعاون برای توسعه صنعت گردشگری مورد توجه قرار گیرد

گردشگری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه با توجه به مشکلات اقتصادی موجود امکان سرمایه‌گذاری دولت در بخش گردشگری با مشکل مواجه شده است، گفت: ظرفیت بخش تعاون برای توسعه صنعت گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، احمد غریوی ظهر امروز در نخستین نشست اقتصاد مقاومتی، گردشگری و کارآفرینی با تاکید بر تعاونیهای مردم نهاد به نقش موثر سازمانهای مردم نهاد در راستای توسعه صنعت گردشگری استان اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت این بخش تاکنون در حوزه گردشگری مغفول مانده است.

وی با بیان اینکه سهم اشتغال استان زنجان در بخش خدمات پایین‌تر از میانگین کشوری است، عنوان کرد: بخش خدمات نقش زیادی در خلق فرصتهای جدید شغلی دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه تعاون یکی از مردمی‌ترین بخش اقتصاد به شمار می‌رود، ابراز کرد: به منظور ساماندهی این بخش از اقتصاد، قانون بخش اقتصادی تعاون تدوین و اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف از تعاونی اقتصاد تغییر شرایط و امکانات کاری برای همه و پیشگیری از تمرکز قدرت در افراد خاص است.

غریوی با تاکید بر اینکه سیاستهای کلی تعریف شده برای اقتصاد مقاومتی شباهتهای زیادی به اهداف تعیین شده برای تعاونیها دارد، بیان کرد: بخش تعاون می‌تواند در توسعه گردشگری استان نقش محوری و در تحقق عدالت اقتصادی نقش‌آفرین باشد.

وی به اصلاحات انجام شده در قانون تشکیل تعاونیها اشاره کرد و یادآور شد: با اصلاحات انجام شده امکان تشکیل تعاونیهای کوچک و بزرگ وجود دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: تشکیل تعاونیهای توسعه و عمران شهرستانی، تعاونیهای سهامی عام و خاص و نیز تعاونیهای فراگیر از جمله تعاونیهایی است که با اصلاحات جدید انجام شده امکان تشکیل آنها وجود دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظرفیت بخش تعاون برای توسعه صنعت گردشگری مورد توجه قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X