دانشگاه ها نقش موثري در تحقق اقتصاد مقاومتي دارند

مسعود اقلامي روز دوشنبه در جشنواره كارآفرينان برتر دانشگاهي در دانشگاه آزاد اسلامي همدان افزود: دانشگاه ها و مراكز علمي يكي از پايه هاي اصلي اقتصاد مقاومتي به شمار مي آيند و دانشگاه هاي همدان نيز بايد در اين راستا نقش آفريني كنند.
وي اضافه كرد: تحقق شعار سال با عنوان « اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل » نيازمند توجه به همه اركان توسعه است و يكي از مهم‌ترين اركان اقتصاد مقاومتي منابع انساني است كه دانشگاه‌ها نقش ارزنده و مهمي در تقويت منابع انساني دارند.
وي با بيان اينكه اگر توجه كافي به منابع انساني داده نشود، جوانان نمي‌توانند به خوبي در جامعه حضور داشته ياشند افزود: شاخص توسعه و پيشرفت كارآفريني و ارتباط علم و صنعت است و دانشگاه‌ها نقش مهمي در نوآوري و خلاقيت دارند.
وي با بيان اينكه استفاده از فارغ‌التحصيلان دانشگاهي يكي از مباحث مهم در جامعه است افزود: امروز كالاي مهم صادراتي تكنولوژي است كه اگر نتوانيم از اين ظرفيت به خوبي استفاده كنيم كشور متضرر خواهد شد.
وي ناآشنايي فارغ‌التحصيلان با بازار كار را از نقاط ضعف بيكاري در جامعه خواند و ادامه داد: فارغ‌التحصيلان دانشگاه با بازار آشنا نيستند در صورتي‌ كه رشد علمي خوبي داشته اما نمي‌توانند وارد بازار كار شوند.
مدير كل كار ، تعاون و رفاه اجتماعي استان همدان تصريح كرد: در رشته‌هاي مهندسي در دوران تحصيل آشنايي با بازار كار وجود ندارد كه پيشنهاد شده در ترم‌هاي آخر اين اشنايي صورت گيرد.
وي درباره تشكيل تعاوني‌ها يادآور شد: يكي از اركان اقتصاد مقاومتي و دانش‌بنيان تشكيل تعاوني‌ها است كه در اين زمينه بايد از ظرفيت داتشجويان و فارغ‌التحصيلان استفاده شود چرا كه اين افراد افكار و ايده‌هاي بسيار خوبي دارند.
وي با بيان اينكه در زمينه ارتباط صنعت و دانشگاه اقداماتي شروع شده است، گفت: اگر قرار باشد فارغ‌التحصيلان وارد صنعت شوند بايد هماهنگي دقيق بين صنعت و دانشگاه شكل گيرد.
7523/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه ها نقش موثري در تحقق اقتصاد مقاومتي دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X