قائم مقام وزیر كار: بیش از 50 درصد اقتصاد ایران غیررسمی است

«محمدتقی حسینی» امروز (دوشنبه) در همایش «گذار از اقتصاد غیررسمی به رسمی» افزود: اقتصاد غیررسمی در واحدهایی بیشتر دیده می‌شود كه كارگران اجرتی در آنها به كار مشغولند.
وی گفت: باید با شفافیت و نظارت بیشتر و ارایه تعریف مشخص برای مشاغلی كه در آینده ایجاد می‌شود، فضا را برای گذر از اقتصاد غیررسمی به رسمی فراهم كنیم.
حسینی درباره نقش تشكل های كاری گفت: گذر از اقتصاد غیررسمی به رسمی فقط با همكاری شركای اجتماعی با دولت قابل انجام است. از این رو از همه می‌خواهیم در این زمینه به یاری دولت بیایند.
وی در توضیح اقتصاد غیررسمی افزود: این نوع اقتصاد تحت تاثیر هنجارهای الزام‌آور غیرحقوقی است كه ضمانت اجرایی قانونی ندارد. از این رو، هرچه اقتصاد غیررسمی بزرگ‌تر باشد نمی‌توان به چشم‌انداز مورد نظر در گذار از اقتصاد غیررسمی دست یافت.
حسینی افزود: از آنجا كه افزایش اقتصاد غیررسمی باعث كاهش رشد اقتصادی و فرصت‌های اشتغال می‌شود باید برای گذار از آن توجه بیشتری نشان داد.
به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی امروز (دوشنبه) در همایش «گذار از اقتصاد غیررسمی به رسمی» شمار شاغلان كشور را 22 میلیون و 500 هزار نفر اعلام كرد و گفت: 16 میلیون نفر در مشاغل رسمی مشغول به كارند و 6 میلیون و 500 هزار نفر مشاغل غیررسمی دارند.
اقتصام (٣) ٩١٢٣**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قائم مقام وزیر كار: بیش از 50 درصد اقتصاد ایران غیررسمی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X