اقتصاد مقاومتي در برجام تحقق مي يابد

رضا قياسي روز دوشنبه در افتتاحيه جشنواره كارآفرينان برتر دانشگاهي در دانشگاه آزاد اسلامي همدان افزود: اقتصاد مقاومتي منشوري است كه توسط مقام معظم رهبري براي حفاظت از كيان ايران اسلامي در سال 94 به سران قوا ابلاغ شد.
وي اضافه كرد: اقتصاد مقاومتي صرفه جويي و نخوردن نيست بلكه خوب و بهينه استفاده كردن از فرصت ها و ضامن دوام و بقاء جامعه است.
قياسي گفت: سه چالش و تكانه بزرگ در دنيا مي تواند جوامع را از هم فرو بپاشاند، كه تكانه هاي طبيعي، تخاصمي و اقتصادي باعث از هم گسيختگي يك جامعه و كشور مي گردد.
وي تاكيد كرد اقتصادي مقاومتي پنج ركن دانش محور، عدالت محور ، مردمي ، درون زا و برون زا دارد كه بايد به هر يك از آنها در جايگاه خود توجه ويژه كرد.
معاون توسعه مديريت منابع انساني استانداري همدان گفت: كشور ايران از نظر منابع انساني، جغرافيا و اقليم در حوزه خاورميانه موقعيت ويژه و استراتژيكي دارد و همه ما بايد تلاش كنيم اين سرزمين طلايي را بسازيم.
وي تصريح كرد برگزاري چنين جشنواره اي در سال اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل در دانشگاه آزاد اسلامي ستودني است.
معاون پژوهش و فن آوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد همدان نيز گفت: براي رسيدن به جايگاه مطلوب محكوم به حركت در مسير اقتصاد دانش بنيان هستيم.
عليرضا اسفندياري مقدم افزود: در دنياي كنوني داده و اطلاعات زياد اما علم و يقين كم، حرف بسيار و عمل كم، كميت بسيار و كيفيت كم، رقابت و شكنندگي بسيار و پايداري و ثبات كم است و راه حل اين مشكل حركت به سمت اقتصاد دانش بنيان است.
وي تاكيد كرد: دانشگاه آزاد اسلامي به اين اصل تاكيد دارد و اين موضوع موجب ميزباني جشنواره كارآفرينان برتر دانشگاهي در اين واحد شده است.
وي گفت: اين جشنواره در سه گروه كشاورزي ، صنعت ، معدن و خدمات و بازرگاني برگزار شد و در هر بخش از سه گروه دانشجويان، دانش آموختگان و اعضاي هيات علمي تجليل شدند.
اسفندياري مقدم گفت: پس از اعلام فراخوان و جمع آوري پرسشنامه 14 تن امروز به عنوان كارآفرين برتر دانشگاهي تجليل خواهد شدند.
7523/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقتصاد مقاومتي در برجام تحقق مي يابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X